Šāds aizdevums dos Itālijas jaunajai valdībai premjera Mario Monti vadībā iespēju 12 līdz 18 mēnešus īstenot budžeta samazināšanu un veikt reformas, kas stimulēs ekonomisko izaugsmi, nelauzot galvu par valsts parāda refinansēšanu, vēsta La Stampa.
SVF aizdevumam garantēs 4% līdz 5% likmi. Itālijas divu un piecu gadu obligāciju likmes tirgū pašlaik ir pārsniegušas 7%, sacīts laikrakstā.
Aizdevuma apmērs ir tik liels, ka tam var nepietikt SVF rīcībā esošo resursu, tāpēc tiek izskatīti dažādi varianti, tostarp sadarbība ar Eiropas Centrālo banku (ECB), un šādā gadījumā SVF būtu garantētājs, vēsta avīze.
"Šāds scenārijs tiek apsvērts tāpēc, ka pretestību no Berlīnes ECB lielākai lomai palīdzībā grūtībās nonākušām valstīm - sākot ar Itāliju - būtu iespējams pārvarēt, ja līdzekļi tiek piešķirti stingrā SVF uzraudzībā," sacīts laikrakstā.
Eiropas Savienība un ECB ir nosūtījušas auditorus uz Itāliju, lai pārbaudītu šīs valsts finanses, un drīzumā savus ekspertus nosūtīs arī SVF. Tas notiek saskaņā ar vienošanos, ko šomēnes G20 samitā panāca Itālijas iepriekšējā Silvio Berluskoni vadītā valdība. Itālijas valsts parāds ir sasniedzis 1,9 triljonus eiro (1,3 triljoni latu).