Pastāv "dziļas bažas, ka daži cilvēki var ierasties un gūt labumu no mūsu dāsnuma, neveicot pienācīgu ieguldījumu mūsu valstī", runājot Ipsvičā, sacīja Kemerons. "Šīs bažas ir ne tikvien pamatotas, bet arī pareizas, un tas ir katra tradicionālo strāvojumu politiķa pienākums reaģēt uz tām."
Atbilstoši jaunajiem plāniem imigrantiem no Eiropas Ekonomiskās zonas valstīm - Eiropas Savienības dalībvalstīm, kā arī Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas - bezdarbnieku pabalstus pārtrauks izmaksāt pēc sešiem mēnešiem, ja vien pabalstu kandidāti nespēs pierādīt, ka viņiem ir reālistiskas izredzes atrast darbu, kā arī apliecināt pietiekami labas angļu valodas zināšanas.
Tiesības uz valsts pakalpojumiem ir "kas tāds, ko imigranti nopelna, nevis automātiskas tiesības", sacīja premjers, piebilstot - "mēs vēlamies cilvēkus, kas ir ieinteresēti tajā, ko viņi var dot Lielbritānijai".
Kemerons arī pauda bažas, ka imigrantiem tiek piešķirti sociālie mājokļi uz Lielbritānijas pilsoņu rēķina.
Katrs desmitais sociālais dzīvoklis tiek ārzemniekiem, norādīja premjers, vienlaikus solot, ka tuvāko nedēļu laikā tiks izstrādātas jaunas vadlīnijas, kurās palīdzību mājokļa jautājumos būs paredzēts piešķirt tikai tādiem imigrantiem, kas Lielbritānijā nodzīvojuši vismaz divus gadus.
"Ieguldiet Lielbritānijā, nevis tikai ņemiet no tās," sacīja premjers.