"Tas nozīmē, ka teroristu uzbrukums ir ļoti iespējams un atspoguļo nerimstošos republikāņu disidentu aktivitāšu draudus," sacīja ministre.
"Šo izmaiņu rezultātā mēs cieši sadarbojamies ar policiju un citām varasiestādēm, lai nodrošinātu, ka tiek īstenoti atbilstoši drošības pasākumi," viņa piebilda.
"Būtisks" ir trešais augstākais līmeni no pieciem. Kad Lielbritānijas iekšējās izlūkošanas dienests MI5 pirmo reizi 2010.gadā publicēja reitingu par Ziemeļīrijas teroristu draudiem, tie tika novērtēti šajā līmenī, bet 2012.gadā līmenis tika pazemināts uz "mērenu".
Starptautiskā terorisma draudi Lielbritānijai saglabājas "nopietnā" līmenī.
Arī pašai Ziemeļīrijai, kuru vairākus gadu desmitus plosījis konflikts starp protestantiem un katoļiem, draudu līmenis saglabājas "nopietns", kas ir otrs augstākais līmenis aiz "kritiska".
Īru republikāņu armijas (ĪRA) vardarbīgo kampaņu pret britu kontroli pār šo provinci izbeidza 1998.gada miera līgums, tomēr provincē joprojām ik pa laikam uzliesmo vardarbība.
Sprāgstot zem transporta līdzekļa ievietotai bumbai, šogad Ziemeļīrijā tika ievainots un vēlāk no gūtajām traumām mira kāds cietuma apsargs. Domājams, ka uzbrukumu sarīkoja republikāņi, kas noskaņoti pret miera procesu.
Policija Ziemeļīrijā tobrīd brīdināja par iespējamiem uzbrukumiem, kas varētu notikt saistībā ar simto gadskārtu kopš 1916.gada Lieldienu sacelšanās, kura ievadīja Īrijas neatkarības atgūšanu no Lielbritānijas.
Policija martā atrada lielu slēptuvi ar spridzekļu detaļām un sprāgstvielām.
Spridzekļu gatavošanai nepieciešamie materiāli un puspabeigti spridzekļi bija aprakti plastmasas mucās kādā dabas parkā, aptuveni 50 kilometrus no Belfāstas, rajonā, kur dzīvo galvenokārt unionisti.