Viņš uzsvēra, ka tas attiecas ne tikai uz Uspaskihu un Gapsi, bet arī visiem citiem šīs partijas biedriem, kuriem ar likumu palikuši nenokārtoti jautājumi. "Šodien mēs izveidojām trīs atsevišķas darba grupas - lai sagatavotu valdības programmu, vēl vienu darba grupu, lai analizētu budžeta likumprojektu, un vēl vienu darba grupu sarunām triju partiju starpā," apliecināja sociāldemokrātu līderis. Butkevičs arī norādīja, ka līdz šim nav saņēmis sadarbības piedāvājumus no konservatīvajiem vai liberāļiem.
Tostarp pats Uspaskihs, kurš vēl pirmdien no rīta tika teicis, ka labāk gribētu strādāt valdībā, nevis būt par parlamenta spīkeru, dienas otrajā pusē jau apliecināja, ka domas mainījis un spīkera amatā tagad "redz tieši sevi". Uspaskihs paskaidroja, ka domas mainījis pēc pirmdien pieredzētās "netaktiskās izturēšanās pret konstitūciju un tautas gribu", ar to acīmredzot domājot prezidentes izteikumus, ka Darba partijai nav tiesību piedalīties valdībā.
Kā ziņots, populistiskā Krievijā dzimušā biznesmeņa Uspaskiha Darba partija kopā ar sociāldemokrātiem un savulaik impīčmenta ceļā no prezidenta amata atstādinātā Rolanda Paksa partiju Kārtība un taisnīgums, kurām kopā parlamentā izdevies iegūt 79 vietas, svētdienas naktī pēc Seima vēlēšanu otrās kārtas apliecināja jau iepriekš pausto nodomu veidot koalīciju. Vēlēšanu rezultāti liecina, ka sociāldemokrāti
parlamentā ieguvuši 38 vietas, Darba partija ieguvusi 30 vietas, bet partija Kārtība un taisnīgums - 11 vietas.
Tomēr prezidente Daļa Grībauskaite pirmdien paziņojusi, ka neatbalstīs Darba partijas iesaistīšanu jaunās valdības veidošanā, jo pret šo partiju un tās līderi turpinās tiesas prāva partijas "melnās grāmatvedības" lietā un tā tiek turēta aizdomās par rupjiem vēlēšanu kārtības pārkāpumiem.
Tiekoties ar sociāldemokrātu līderi Aļģirdu Butkeviču, kas tiek uzskatīts par ticamāko premjera amata kandidātu, prezidente norādījusi, ka Ministru kabineta veidošanu, visticamāk, uzticēs viņa partijai, bet Darba partijas iekļaušanu koalīcijā neatbalstīs.