Politiķi Berlīnē uzskata, ka Vācija un Eiropa kopumā līdz šim ir likusi pārlieku lielu uzsvaru uz ekonomisko un tirdzniecības sadarbību ar komunistisko Ķīnu, kas ilgtermiņā var radīt ļoti nopietnus riskus, aizmirstot strauji augošo Indiju.
Tiekas regulāri
Vizītes laikā Merkele tiekas ar Indijas premjerministru Narendru Modi, prezidentu Rāmu Nātu Kovindu un citām augstākajām amatpersonām. Kancleres un viņu pavadošo ministru dienaskārtībā ir apspriest visdažādākos jautājumus, arī divpusējo tirdzniecību un investīcijas, lauksaimniecību un augstās tehnoloģijas, kā arī situāciju Kašmīras reģionā. Paredzēts, ka šajās dienās Vācija un Indija parakstīs aptuveni 20 sadarbības līgumu, vēsta ziņu aģentūra Press Trust of India.
Merkeles un Modi šīs nedēļas tikšanās ir jau piektā pēdējā gada laikā. Viņu iepriekšējā tikšanās notika septembrī ANO Ģenerālās asamblejas laikā Ņujorkā. Abu valstu vadītāju biežās tikšanās nav nekas neparasts, jo Vācija un Indija kopš 2001. gada ir stratēģiskie partneri.
Vācija ir Indijas galvenais tirdzniecības partneris Eiropā un septītais lielākais ārvalstu investors, kas no 2000. līdz 2019. gadam ir ieguldījis Dienvidāzijas valstī 11,7 miljardus dolāru (10,4 miljardi eiro). 2018. gadā valstu divpusējās tirdzniecības apmērs pārsniedza 18 miljardu eiro.
Indijas milzīgais tirgus ir ļoti iekārojams Vācijas ražotājiem, jo īpaši laikā, kad Eiropas ekonomika cieš no ASV un Ķīnas tirdzniecības kara, neskaidrības, kas saistīta ar Brexit, un ASV draudiem piemērot augstākus ievedmuitas tarifus Eiropas ražojumiem. Tajā pašā laikā ārvalstu kompānijas sūdzas par grūtībām nodarboties ar biznesu Indijā, tas ir saistīts ar milzīgo birokrātiju, korupciju un modernas infrastruktūras trūkumu.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena piektdienas, 1. novembra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
Def
bez šaubām
Adenauers