Pēc Berlīnē notikušajām pārrunām Vācijas kanclere Angela Merkele un Francijas prezidents Nikolā Sarkozī paziņoja, ka jauno Eiropas Savienības (ES) fiskālās disciplīnas līgumu, par kuru vienojušās visas dalībvalstis, izņemot Lielbritāniju, vajadzētu parakstīt līdz 1.martam.
Merkele atklāja, ka sarunas par plānotā līguma tekstu šobrīd risinoties raiti. Tāpat viņa norādīja, ka Vācija un Francija ir gatavas paātrināt iemaksu veikšanu pastāvīgajā eirozonas glābšanas fondā, kurš savu darbību sāks šogad. "Vācija un Francijas ir gatavas pārskatīt, cik lielā mērā mūsu maksājumus iespējams paātrināt, tādējādi kārtējo reizi padarot mūsu uzticību un atbalstu eirozonai skaidri saredzamu," paziņoja Vācijas kanclere.
ES līderi izskata iespējas, kā nodrošināt Eiropas Stabilitātes mehānisms (ESM), kurš šogad aizstās Eiropas Finanšu stabilitātes fondu (EFSF) ar līdzekļiem vienā piegājienā, tā vietā, lai iemaksas veiktu vairāku gadu garumā, kā paredz pašreizējais plāns.
Sarkozī un Merkeles kārtējā tikšanās notiek laikā, kad eiro vērtība attiecībā pret dolāru sasniegusi 16 mēnešos zemāko līmeni, pieaugot bažām par eirozonas nākotni. "Situācija ir saspringta, ļoti saspringta," atzina Sarkozī.
Kā vēstīts, pirms janvāra beigās gaidāmā ES samita papildu spiedienu radījuši nepārliecinoši eirozonas ekonomiskie dati, tostarp augstais bezdarba līmenis, kā arī patērētāju un biznesa pārliecības kritums.
Pēc sarunām ar Francijas prezidentu Merkele arī norādīja, ka viņa atbalsta finanšu transakciju nodokļa ieviešanu vienīgi ES vai eirozonas mērogā. Sarkozī gan iepriekš bija izteicies, ka Francija pretrunīgi vērtēto nodokli nepieciešamības gadījumā varētu ieviest vienpusēji.
Tikmēr analītiķi 2012.gada pirmo Merkeles un Sarkozī jeb tā dēvētā "Merkozī" tikšanos novērtējuši bez pārmērīga optimisma, uzsverot, ka tikšanās nav devusi taustāmus rezultātus.