Francijas prezidents kaimiņvalsts rīcību nodēvēja par cinisku un bezatbildīgu, bet Itālija frančiem pārmeta solidaritātes trūkumu un pieprasīja atvainošanos. Migrantus, kuri atradās uz Itālijas un arī Maltas atraidītā kuģa, nolēma uzņemt Spānija.
Notikušais spilgti apliecināja, cik ļoti migrācija ir sašķēlusi Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis. Lai gan kopš 2015. gada, kad Eiropa pieredzēja lielāko migrācijas krīzi pēckara periodā, migrantu plūsma no Ziemeļāfrikas un Tuvajiem Austrumiem ir ievērojami apsīkusi, joprojām ik nedēļu Dienvideiropas valstu krastos izceļas tūkstošiem cilvēku. Itālijā, kas ir vairākuma migrantu pirmā pieturvieta ES, šomēnes pie varas nākusī labējo populistu valdība ir apņēmusies deportēt simtiem tūkstošiem atbraukušo.
Strīds atrisināts
Elizejas pils ceturtdien paziņoja, ka Makrons trešdienas vakarā ir sazvanījies ar Itālijas valdības vadītāju Konti, lai mēģinātu glābt abu plānoto tikšanos.
"Prezidents sarunā uzsvēra, ka viņa komentāru mērķis nebija aizvainot Itāliju un tās iedzīvotājus. Viņš vienmēr ir iestājies par lielāku eiropiešu solidaritāti ar Itālijas iedzīvotājiem," pavēstīja Makrona birojs, piebilstot, ka Francijas līderis ir mudinājis abas valstis ciešāk sadarboties, lai kontrolētu migrantu plūsmu tās izcelsmes vietās.
Savukārt Konte vakar medijiem sacīja, ka viņa saruna ar Francijas prezidentu ir bijusi "ļoti sirsnīga", vēsta ziņu aģentūra AFP. Uz žurnālista jautājumu, vai viņš strīdu ar Parīzi uzskata par atrisinātu, Itālijas premjers atbildēja: "Jā, es patiešām tā domāju." Paredzēts, ka tuvākajās dienās notiks arī šonedēļ domstarpību dēļ atceltā Francijas un Itālijas finanšu ministru tikšanās.
Visu rakstu lasiet laikraksta Diena piektdienas, 15. jūnija, numurā! Ja turpmāk vēlaties Dienas publikācijas lasīt drukātā formātā, laikrakstu iespējams abonēt ŠEIT!
ļuļa
aha
Trollis JT