"Tā ir pierādījums tam, ka diplomātija darbojas un dod rezultātus (..). Eiropas Savienība turpinās strādāt (..) pie šī ārkārtīgi svarīgā līguma izpildes, galvenokārt mūsu drošības dēļ," žurnālistiem sacīja Mogerīni, dodoties uz ES ārlietu ministru sanāksmi.
Jaunievēlētais ASV prezidents Donalds Tramps vairākkārt nosodījis 2015.gadā noslēgto Irānas un pasaules lielvaru kodolvienošanos, paziņojot, ka tas ir viens no dumjākajiem līgumiem, ko viņam nācies redzēt.
Tramps šos apgalvojumus atkārtoja arī svētdien publicētā intervijā Eiropas laikrakstiem, kur arī pauda bažas par NATO lomu un ES nākotni pēc Brexit.
Mogerīni sacīja, ka nekomentēs Trampa izteikumus, bet norādīja uz pozitīvajām lietām, ko devusi vienošanās ar Irānu, tostarp tirdzniecības un ekonomisko saišu paplašināšanos.
Arī Lielbritānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons žurnālistiem pirm ES ministru sanāksmes sacīja, ka vienošanās ir jāsaglabā.
Viņš atzina, ka vienošanos bijis grūti noslēgt un tā izpelnījusies pretrunīgus vērtējumus, tomēr tā atturējusi Irānu no kodolieroču iegūšanas.
Džonsons sacīja, ka Londonas skatījumā līgumam ar Irānu ir liela vērtība, un Londona vēlas to saglabāt.
Vienošanās, kas paredz starptautisko sankciju atcelšanu apmaiņā pret ierobežojumiem Irānas kodolprogrammai, tika noslēgta 2015.gada jūlijā un stājās spēkā 2016.gada janvārī.