Centrs analizēs kiberdrošības vidi, izstrādās prasības publiskā sektora informācijas resursu un sevišķi svarīgas infrastruktūras kiberdrošības garantēšanai, kā arī kiberaizsardzības un riska vadības plānus, koordinēs un uzraudzīs kiberaizsardzības programmu īstenošanu, reaģēs uz kiberincidentiem un izmeklēs tos.
Balstoties uz labāko pasaules pieredzi, paredzēts arī izveidot informācijas apmaiņas platformu, kas palīdzēs kiberdrošības speciālistiem operatīvi apmainīties ar informāciju par iespējamiem apdraudējumiem un kiberincidentiem un koordinēt darbību krīzes situācijās.
Nacionālais kiberdrošības centrs tiks izveidots, reorganizējot pašreizējo Aizsardzības ministrijas sakaru un informācijas sistēmu dienestu. Tā kodolu veidos šā dienesta kiberdrošības nodaļas speciālisti. Vēlāk centra darbību plānots paplašināt. Galvenie centra partneri cīņā ar kiberdraudiem būs Sakaru regulēšanas padome, Policijas departaments, Valsts datu aizsardzības inspekcija.
Iecerēts, ka šis centrs sadarbosies arī ar NATO kiberdrošības kompetenču centru Igaunijā un citām starptautiskajām kiberdrošības organizācijām.
Centrs neuzņemsies publisko vai privāto subjektu datortīklu veidošanas un aizsardzības funkcijas - galvenā atbildība par informācijas un tīklu drošību arī turpmāk pienāksies to pārvaldītājiem.
2015.gada budžetā kiberdrošības centra darbībai paredzēti asignējumi aptuveni 3,3 miljonu litu (957 000 eiro) apmērā. Lielākā daļa šo līdzekļu tiks ieguldīta datortehnikas un programmu iegādē.