Politiķis arī aicināja Itālijas krimināllikumā iekļaut spīdzināšanu, "ko jau vairākkārt prasījusi Amnesty International". Arī prokurors Ranjēri Minjati pieļāva iespēju pārsūdzēt spriedumu. "Tiesa atzina varas ļaunprātīgu izmantošanu, līdz ar to spriedums apstiprina, ka Bolcaneto nometnē notika kas nopietns," viņš sacīja laikrakstam Corriere della Sera.
Premjera Silvio Berluskoni partijas deputāts Fabricio Čikito lēmumu tomēr nodēvēja par "objektīvu un līdzsvarotu". "Tas pierāda, ka Bolcaneto bija nevis sistemātiska apspiešana vai spīdzināšana, bet gan atsevišķu policijas darbinieku kļūdas," uzskata F.Čikito. To uzsvēra arī citi valdības pārstāvji. "Vardarbība bija, un to nevar attaisnot. Taču policijas iestādes tiesātas netika, tātad tā nebija organizēta operācija," aģentūrai AGI sacīja iekšlietu ministra vietnieks Alfrēdo Mantovano.
2001.gadā G8 sammitā Dženovā izcēlās līdz tam asiņainākās sadursmes starp protestētājiem un apsardzi. Tajās gāja bojā kāds policijai uzbrucis jaunietis un vairāk nekā divsimts tika smagi ievainoti, informē AP.
Pēc sammita daudzi demonstranti atklāja, ka policija viņus piekāvusi vai citādi mocījusi. Otrdien izskatītajā lietā par cietušajiem atzina 209 Bolcaneto nometnē turētos demonstrantus.
Tur policisti daudzus vīriešus piekāva, bet sievietes izģērba un draudēja izvarot. Citus aizturētos apspļaudīja, lika viņiem dziedāt fašistu dziesmas vai noskuva matus, vēsta BBC.
Jau pērn Itālijā notiesāja 29 augstu stāvošas policijas amatpersonas par reidu kādā skolā, kuru protestētāji izmantoja kā savu naktsmītni. Tiesa atzina, ka policisti bija viltojuši pierādījumus, lai iegūtu atļauju reidam. Tajā ievainojumus guva vairāk nekā 60 cilvēki, turklāt trīs no viņiem nonāca komā.