ASV amatpersonas uzsver, ka PAS mērķis ir aizsargāt ASV un amerikāņu sabiedrotos Eiropā no raķešu uzbrukuma, ko varētu sarīkot Irāna un citas naidīgas valstis. Taču šis nodoms izraisījis Krievijas nepatiku, jo Maskava uzskata, ka amerikāņu veidotā sistēma ir vērsta pret Krieviju. Amerikāņu ģenerāļi apgalvo, ka šāds pieņēmums ir absurds, jo desmit amerikāņu pretraķešu iekārtas neko nevarētu padarīt pret milzīgo Krievijas atomieroču arsenālu.
Krievijas asā reakcija izraisīja Polijas satraukumu, tāpēc poļi pieprasīja, lai ASV sniegtu viņiem drošības garantijas apmaiņā pret PAS objektu būvēšanu Polijas teritorijā. Polija pieprasīja, lai amerikāņi piegādātu viņiem Patriot pretraķešu iekārtas, kā arī finansiāli atbalstītu Polijas pretgaisa aizsardzības sistēmas uzlabošanu. Polija uzskata, ka tas ir nepieciešams, lai aizstāvētos pret Krievijas draudiem. Saskaņā ar panākto vienošanos ASV piekrita izvietot Polijas teritorijā Patriot iekārtas ar apkalpi, kas pārcelsies no Vācijas.
Polijas un ASV vienošanās palielinājusi spriedzi ASV un Krievijas attiecībās, kas ir diezgan nokaitētas Gruzijas konflikta dēļ. «Tas, ka šis līgums parakstīts laikā, kad Krievijas un ASV attiecībās ir nopietna krīze Gruzijas dēļ, pierāda, ka pretraķešu aizsardzības sistēma būs vērsta nevis pret Irānu, bet gan pret Krievijas stratēģisko potenciālu,» paziņoja Dmitrijs Rogozins, Krievijas sūtnis NATO. Krievu ģenerāļi brīdinājuši Poliju un Čehiju, ka ASV raķešu izvietošana Austrumeiropā tiks uztverta kā naidīgs solis un Krievija varētu atbildēt ar savu raķešu notēmēšanu pret Poliju un Čehiju.