"Es saprotu šo domu gājienu, bet ar tiem, kas uzskata, ka šādām operācijām būs pozitīvs efekts, es neesmu vienisprātis, nedz mani pārņem viņu entuziasms," norādīja premjers.
Tuska paziņojums, ka Polija nepiedalīsies intervencē Sīrijā, izskan laikā, kad Vašingtona, Londona un Parīze arvien aktīvāk aģitēt par šāda uzbrukuma īstenošanu.
Polijai bijis viens no lielākajiem kontingentiem ASV vadītajos karos Irākā un vēlāk arī Afganistānā, kur joprojām ir 1600 poļu karavīru. Polijas prezidents Broņislavs Komorovskis pagājušajā mēnesī sacīja, ka viņa valsts ierobežos līdzdalību operācijās ārzemēs un koncentrēsies uz bruņoto spēku modernizāciju pašu mājās.
Līdz šim īstenotajai "konsekventajai politikai, kas paredzēja sūtīt poļu karavīrus uz citām pasaules malām, ir pienācis gals," sacīja Komorovskis.
Vēl otrdien Itālijas ārlietu ministre Emma Bonīno apliecināja, ka viņas valsts nepiedalīsies karā pret Sīriju, ja tam nebūs saņemts ANO mandāts.
Jāatgādina, ka pēdējo dienu laikā arvien skaļāk izskan ASV un to sabiedroto draudi uzsākt militāru uzbrukumu Sīrijai. Rietumvalstu retorika kļuvusi asāka pēc 21.augusta notikumiem Damaskas pievārtē, kur atbilstoši nemiernieku versijai valdības karaspēka uzbrukumā pielietoti ķīmiskie ieroči. Sīrijas valdība šīs apsūdzības kategoriski noraida un ķīmisko ieroču izmantošanā apsūdz nemierniekus, kas šādi cenšas diskreditēt valdību.
Rietumvalstu uzbrukums Sīrijas prezidenta Bašara al Asada spēkiem gaidāms tuvākajās dienās, paziņojuši vārdā neminēti informācijas avoti, kas Stambulā piedalījušies diplomātu un Sīrijas Nacionālās koalīcijas sanāksmē.