Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +4 °C
Apmācies
Pirmdiena, 23. decembris
Viktorija, Balva

Polijas parlaments apstiprina EK kritizēto likumprojektu tiesnešu sodīšanai

Neskatoties uz Eiropas Komisijas (EK) brīdinājumiem, Polijas parlaments piektdien pieņēmis likumprojektu, kas ļaus sodīt pret tiesu reformām kritiski noskaņotos tienešus.

Polijas valdošā partijas Likums un taisnīgums (PiS) ierosinātais likumprojekts paredz, ka tiesnešus būs iespējams atlaist no amata par piedalīšanos "politiskas dabas aktivitātēs" vai rīkošanos veidā, kas var "kaitēt tiesu sistēmas darbībai".

EK viceprezidente Vera Jourova Polijas prezidentam, premjerministram un parlamenta spīkeram adresētā vēstulē izklāstījusi EK bažas par ierosinātajām izmaiņām.

Kā pavēstījis EK preses pārstāvis Kristiāns Vīgands, Jourova uzsvērusi, ka jebkurām izmaiņām Polijas tiesu sistēmā jāatbilst prasībām, kas ir pamatā ES tiesiskajai kārtībai, nevis vēl vairāk jāpasliktina situācija ar likuma varas ievērošanu Polijā.

Jourova aicināja Poliju jautājumā par iecerēto likumprojektu konsultēties ar Eiropas Padomes Venēcijas Komisiju, kas dod padomus valstīm, kā saskaņot savus likumus ar ES prasībām.

EK un Polijas attiecības pēdējos gados ir pasliktinājušās Polijas labējās valdības īstenoto tiesu sistēmas reformu dēļ.

Likums un taisnīgums uzstāj, ka reformas nepieciešamas, lai izskaustu korupciju un pārskatītu tiesu sistēmu, kas vēl nav pilnībā atbrīvojusies no komunistiskā režīma mantojuma. Taču reformu pretinieki apgalvo, ka reformas grauj tiesu neatkarību, un Eiropas Komisija pārmet Polijas valdībai, ka tā grauj principus un vērtības, kurus tā pieņēma pēc pievienošanās Eiropas Savienībai.

Top komentāri

demokrātija un tiesiskā valsts
d
Demokrātija ir tautas vara. Tas nozīmē, ka likumus nosaka tauta, piemēram, referendumos vai ar pārstāvju starpniecību. Par likumu kļūst tas priekšlikums, par kuru nobalso vairākums. Būtībā, demokrātija ir vairākuma vara. Savukārt tiesiskā valsts ir valsts, kurā kārtību nosaka likums. Ja tas ir likums, ko ir noteikusi pati tauta, tad viss ir kārtībā. Valsts ir demokrātiska un arī tiesiska. Bet ja likumus "regulē", piemēram, konstitucionālā tiesa, atceļot parlamenta vai tautas referendumā pieņemtos likumus, tad tā vēl joprojām ir tiesiska valsts, bet tā vairs nav demokrātiska, jo tautai ir atņemtas tiesības izlemt jebkuru jautājumu pēc sava prāta. Jebkura totalitāra valsts var būt pat ļoti tiesiska, tikai likumus tajā nosaka nevis tauta, bet diktators. Turklāt diktatoram nav jābūt vienam, tas var būt arī "pelēko" diktatoru kopums, kurš "deleģē" pienākumu izlemt likumus diktatoru ieceltajiem tiesnešiem pēc diktatoru noteiktās kārtības ar diktatoru noteiktajām vadlīnijām.
tieši tā
t
Gribu tādu parlamentu kā Polijā. Poļi ir malači. Multikulturālistiem, imigracionistiem un citiem sorosoīdiem ir jādodas politiskajā miskastē.
00
0
Malači.
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits