Uz to jau asi reaģējis Polijas ārlietu ministrs Radeks Sikorskis, norādot, ka šādi paziņojumi esot "bezatbildīgi".
Ar savu paziņojumu Vaščikovskis nāca klajā otrdien, piedaloties Batorija fonda rīkotajās debatēs. Viņš izteicās, ka ES Austrumu partnerība, kuras mērķis ir ciešāk piesaistīt blokam bijušās PSRS valstis, esot "vācu koncepts, kas maskēts kā poļu-zviedru iniciatīva".
"Mēs visi atceramies, ka [Austrumu partnerību] personīgi pieteica [Polijas] premjerministrs Donalds Tusks," reaģējot uz opozīcijas politiķa paziņojumu, trešdien atgādināja Sikorskis, piebilstot, ka sākotnēji iniciatīva saņēma Zviedrijas, bet pēc tam arī visas ES atbalstu.
Šobrīd Austrumu partnerība pasludināta par Polijas ES prezidentūras galveno jautājumu. "Es aicinu "Likumu un taisnīgumu" nenoskaņot poļus pret mūsu lielāko tirdzniecības partneri [un] pret lielāko iemaksu veicēju ES budžetā, no kura vislielāko labumu gūst Polija," uzsvēra Sikorskis.
PiS atrodoties pie varas laikā no 2005. līdz 2007.gadam, Varšavas un Berlīnes attiecības ievērojami pasliktinājās.
"Bijušais premjerministrs Jaroslavs Kačiņskis vēl nav pat atkārtoti kļuvis par premjerministru, bet viņš jau nodarījis kaitējumu Polijas tēlam, piebilda ministrs.
Kā ziņots, PiS līderis tikko klajā nākušajā grāmatā "Mūsu sapņu Polija" apgalvojis, ka Vācijas kanclere Angela Merkele vēlas, lai Polija pakļautos savai ietekmīgajai kaimiņvalstij.
Viņaprāt, Merkele "pārstāv to Vācijas politiķu paaudzi, kuri vēlas atjaunot Vācijas imperiālo varu". "Stratēģiska sadarbība ar Krieviju ir daļa no šī plāna, un Polija tam tikai ir šķērslis. Viņiem jāpanāk, ka mūsu valsts tiek pakļauta tādā vai citādā veidā," raksta bijušais premjerministrs.
"Būtiskākais ir tas, ka Merkele vēlas, lai Polija pakļautos, iespējams, maigā veidā, taču tā vienalga ir pakļaušanās," teikts grāmatā.
Tikmēr Vaščikovskis reaģējis uz Sikorska kritiku, trešdien sarunā ar aģentūru PAP paziņojot, ka, Kačiņskim atkal uzņemoties valdības vadību, "attiecības ar kancleri Merkeli būs pilnīgi normālas".
PiS asi iestājas pret iespējamo Krievijas ietekmes pieaugumu Eiropas drošības jautājumos, ko Maskava varētu panākt, izmantojot Vācijas atbalstu, un ārpolitiskās debates Polijā īpaši saasinājušās svētdien gaidāmo parlamenta vēlēšanu priekšvakarā.