Eiroskeptiskās partijas panākumi nozīmēs, ka neviens politiskais spēks nevarēs izveidot jauno valdību bez citu partiju piesaistīšanas, un pat tad var nepietikt, lai iegūtu parlamentāro vairākumu. Tā savukārt būtu slikta ziņa Eiropas Savienībai (ES), kuras interesēs ir stabila un eirooptimistiska valdība eirozonas trešajā lielākajā ekonomikā.
Migrācija nosaka toni
Pēc Otrā pasaules kara Itālija ir pieredzējusi retus politiskās stabilitātes uzplaiksnījumus, to apliecina 61 valdība 73 gadu laikā. Pēdējos desmit gados itāļi ir piedzīvojuši piecus premjerministrus, tātad valdības maiņa notikusi vidēji ik pēc diviem gadiem. Droši var prognozēt, ka valdības maiņa notiks arī pēc 4. marta vēlēšanām, taču var tikai zīlēt, kāda tā izskatīsies.
Pēdējās vēlētāju aptaujas liecina, ka nākamais parlamenta sasaukums būs visai raibs un tajā palielināsies populistu un galēji labējo klātbūtne. Par M5S, kas tikai otro reizi startēs nacionālajās vēlēšanās, gatavojoties balsot 27,8% balsstiesīgo, vēsta TheLocal.it. Tikai uz 21,9% vēlētāju atbalstu var cerēt pašreiz pie varas esošā centriski kreisā Demokrātiskā partija, kuras priekšgalā ir ekspremjers Mateo Renci. Savukārt par skandalozā Silvio Berluskoni vadīto centriski labējo partiju Forza Italia varētu nobalsot nedaudz vairāk par 16%. Berluskoni sabiedrotie – eiroskeptiskā un pret imigrantiem noskaņotā Lega Nord un nacionālistu partija Fratelli d’Italia – varētu iegūt attiecīgi 13% un 5% balsu.
Visu rakstu lasiet laikraksta Diena piektdienas, 2. marta, numurā! Ja turpmāk vēlaties Dienas publikācijas lasīt drukātā formātā, laikrakstu iespējams abonēt ŠEIT!
reptilis
solon
Izskatās, ka