Policija neiejaucas
Šonedēļ vairāk nekā diennakti strādnieku gūstā pavadīja 3M
farmaceitiskās rūpnīcas direktors Liks Ruselē, kuru strādnieki
ieslodzīja viņa kabinetā. Darbinieki bija saniknoti par strādnieku
atlaišanu un, viņuprāt, nepietiekamo kompensāciju. 3M rūpnīca plāno
atlaist 110 no 235 darbiniekiem. Arodbiedrība pieprasīja, lai
atlaistie strādnieki saņemtu kompensāciju, kas būtu līdzvērtīga
divu līdz trīs gadu darba algai. "Mēs bijām spiesti rīkoties
izmisuma dēļ," vēsta rūpnīcas strādnieks Sirils Fufels. Pēc tam,
kad uzņēmuma vadība piekrita turpināt sarunas ar strādniekiem,
L.Ruselē tika atbrīvots no gūsta.
Pirms pāris nedēļām līdzīgā incidentā bija iesaistīts arī Sony France vadītājs, arī toreiz strādnieki pieprasīja lielāku kompensāciju par atlaišanu. Policija parasti neiejaucas šādos strīdos, jo strādnieki sola atturēties no fiziskas vardarbības pret priekšniekiem.
Priekšnieku atbildība
Strādnieki uzskata, ka priekšniekiem jāuzņemas atbildība par sociālās spriedzes pieaugumu, jo viņi pieņēma lēmumus, kuru dēļ tūkstošiem cilvēku tagad zaudē darbu. "Kas vēju sēj, tas vētru pļauj. Vardarbīgi rīkojas tie, kas likvidē darbavietas, nevis tie, kas mēģina tās nosargāt," ziņu aģentūrai AFP stāsta arodbiedrības CGT pārstāvis Bruno Lemerls.
Francijā bez darba jau palikuši gandrīz 2,4 miljoni cilvēku, februārī vien bezdarbnieku rindas papildināja ap 80 000 cilvēku, informē Reuters. Paredzams, ka šogad bezdarbnieku skaits turpinās palielināties. Tas varētu sagādāt grūtus brīžus priekšniekiem, kas spiesti paziņot bēdīgo vēsti saviem darbiniekiem.
Līdzšinējā pieredze rāda, kas sliktās ziņas apdraud pašu priekšnieku drošību. Francijas satīriskā avīze Le Canard Enchaine nesen publicēja karikatūru, kurā attēlots priekšnieks, kas helikopterā lidinās virs rūpnīcas un kliedz uz strādniekiem: "Jūs visi esat atlaisti!"