"Mēs izsaucām vēstnieku pagājušajā nedēļā, lai izteiktu mūsu protestu par pārraidi, ko nosodām," ziņu aģentūrai AFP atklāja avots Turcijas diplomātiskajās aprindās.
"Mēs pieprasījām, lai pārraidi aizvāc no ētera," atklāja avots.
Vācijas reģionālā televīzija NDR 17.martā pārraidīja divas minūtes garu dziesmu, kurā bija izsmiets Erdoans, viņa ekstravagantie tēriņi un vēršanās pret pilsoniskajām brīvībām.
"Žurnālists, kurš raksta kaut ko, kas Erdoanam nepatīk, jau rīt ir cietumā," teikts dziesmā, kas tika pārraidīta šovā extra 3.
Norādot uz cīņu pret Turcijas kurdu separātistu grupējumu Kurdistānas Strādnieku partija (PKK), dziesmas teksts tālāk vēsta: "Viņš ienīst kurdus kā mēri un uzbrūk kurdu minoritātei, un dod priekšroku bombardēt to, nevis reliģiskos brāļus no Islāma valsts."
Turcijas valdība kategoriski noliedz, ka vērstos pret kurdu kopienu, uzsverot, ka cīnās tikai pret teroristiem.
Kritiķi Erdoanam un viņa valdībai pārmet noslieci uz autoritārismu un kritisko mediju apklusināšanu, kā arī vēršanos pret citādi domājošajiem juristu, akadēmiķu un likumdevēju aprindās un nevalstiskajām organizācijām.
Vācija saskata Turcijā nozīmīgu partneri cīņā ar imigrācijas krīzi, bet vienlaikus paziņojusi, ka pieturēsies pie savām vērtībām un uzstās uz pilsonisko un minoritāšu tiesību ievērošanu Turcijā.
Vācijas laikraksts Der Spiegel šomēnes paziņoja, ka atsaucis savu žurnālistu no Stambulas, un pārmeta Turcijai preses brīvības pārkāpšanu.
Vairāki diplomāti no Eiropas Savienības (ES) valstīm, tostarp Vācijas, pagājušajā nedēļā apmeklēja divu žurnālistu tiesu, kas Turcijā apsūdzēti spiegošanā. Erdoans uz to reaģēja asi, pārmetot diplomātiem to pilnvaru pārkāpšanu.
Kopš Erdoans no premjerministra 2014.gadā kļuva par prezidentu, par prezidenta apvainošanu Turcijā ierosinātas lietas pret gandrīz 2000 cilvēku.