CEU vadība prezidenta lēmumu nosauca par "apzinātu politisku uzbrukumu brīvai institūcijai" un solīja to apstrīdēt.
Āders savukārt uzsvēra, ka grozījumi atbilst Ungārijas konstitūcijai un starptautiskajiem līgumiem un neierobežo akadēmisko brīvību. Prezidents tomēr atzina, ka straujā likumprojekta pieņemšana un daži tā nosacījumi "izraisīja nepatiku daudzos cilvēkos".
Jau vēstīts, ka svētdien notika plaša demonstrācija pret jaunajiem noteikumiem. Protestētāji aicināja Āderu neparakstīt grozījumus.
Jaunie noteikumi aizliedz institūcijām ārpus Eiropas Savienības (ES) izsniegt Ungārijā diplomus, ja starp abu valstu valdībām nav panākta attiecīga vienošanās.
Noteikumos prasīts, lai šādām skolām būtu arī universitātes pilsētiņa un fakultātes savā bāzes valstī, kas CEU gadījumā nozīmētu ASV.
CEU nav studentu pilsētiņas ASV un tā arī nepasniedz tur kursus.
Ungārijas likumprojektu par augstāko izglītību kritizējušas gan ASV, gan Vācija.
Ungārijas parlamentā aprīlī, domājams, tiks iesniegts arī likumprojekts par nevalstisko organizāciju (NVO) finansējuma "caurredzamību". Tiek uzskatīts, ka jaunās normas pamatā iecerētas, lai ierobežotu tieši Sorosa finansētos projektus.
Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns vairākkārt kritizējis 86 gadus veco Sorosu par jaukšanos Centrāleiropas un Austrumeiropas lietās un mēģinājumos izpostīt kontinentu, atbalstot atvērtas robežas un bēgļiem un imigrantiem labvēlīgu politiku.
Ēdelweiss
Pa priekšu bija Vārds