"Terorakts pret atomelektrostaciju var būt ar tādām pašām sekām videi kā avārija atomelektrostacijā," paziņoja Zviedrijas Radiācijas drošības pārvalde.
139 lappušu garo ziņojumu sastādīja Radiācijas drošības pārvalde, nacionālā policijas pārvalde, Nacionālais energotīkls un Civilo negadījumu aģentūra. Tajā aicināts paplašināt apsargājamo rajonu ap AES un ieviest pastāvīgu un bruņotu apsardzi. "Nav nekāda iemesla, kāpēc šie apsargiem nevajadzētu spēt aizsargāt sevi, ja viņi tiktu pakļauti vardarbībai. Es neuzskatu, ka tas būtu ļoti skandalozi," sacīja Radiācijas drošības pārvaldes inspektors Stigs Isaksons.
Inspektors tomēr uzsvēra, ka svarīgākais solis uz labāku drošību ir panākt labāku koordināciju starp varas iestādēm un aģentūrām, lai varētu ātrāk reaģēt draudu gadījumā. Isaksons sacīja, ka Zviedrijas drošības policijai pēdējos gados nav bijuši zināmi "konkrēti draudi" pret šīs valsts trim AES un 10 reaktoriem, bet uzsvēra, ka vides aktīvistu darbība ir pamudinājusi labēji centrisko valdību pasūtīt šo ziņojumu.
2010.gada jūnijā 50 organizācijas "Greenpeace" aktīvisti iekļuva Forsmarkas AES netālu no Upsalas pilsētas, lai protestētu pret atomenerģijas moratorija atcelšanu. 29 no viņiem vēlāk tika piespriesti naudassodi par ielaušanos svešā īpašumā, bet viens tika atzīts par vainīgu nelielā ieroču likuma pārkāpumā, jo viņam bija piparu aerosols.
Viens no ziņojumā ierosinātiem pasākumiem ir pastiprināt likumus pret ielaušanos kodolobjektos un palielināt sodus par šādu rīcību.