"Zviedrija ir uzņēmusies neproporcionāli lielu atbildību, salīdzinot ar citām ES valstīm, un tagad mēs esam ārkārtīgi pārslogoti," rakstiskā paziņojumā atzinis premjers.
"Ir laiks, lai citas valstis uzņemas atbildību, un tāpēc valdība pieprasīs bēgļu pārvietošanu no Zviedrijas."
Atbilstoši Briseles plānam ES valstu vidū ir jāsadala 160 000 imigrantu, pēc tam kad viņu lietas būs izskatītas izvērtēšanas centros Itālijā un Grieķijā.
No kopējā imigrantu skaita Ungārijai piedāvāts pārvietot 54 000 cilvēku, tomēr Ungārija šo plānu noraidījusi.
Atbilstoši Zviedrijas ziņu aģentūras TT ziņām Zviedrija vēlas izmantot daļu Ungārijas kvotas savu imigrantu pārvietošanai uz citām valstīm.
Nav sagaidāms, ka Zviedrijas prasībā būs minēti konkrēti skaitļi, tieši cik imigrantus tā vēlas pārvietot uz citām ES valstīm.
Sagaidāms, ka Zviedrijā - valstī ar 9,8 miljoniem iedzīvotāju - šogad ieradīsies 190 000 nelegālo imigrantu. Zviedrija ES valstu vidū ir viena no līderēm, kas proporcionāli tās iedzīvotāju skaitam uzņem teju lielāko patvēruma meklētāju daudzumu.
Atbilstoši Starptautiskās Migrācijas organizācijas (IOM) datiem šogad Eiropā, šķērsojot Vidusjūru, kopumā ieradušies jau vairāk nekā 757 000 nelegālo imigrantu.
Viņu lielākā daļa necenšas palikt Itālijā vai Grieķijā - pirmajās ES valstīs, kuras viņi sasniedz -, bet dodas tālāk uz Vāciju, kur valsts patvēruma meklētājiem nodrošina dāsnus pabalstus un sociālās garantijas.
Otrs populārākais nelegālo imigrantu galamērķis ES ir Zviedrija, kur viņi arī var rēķināties ar dāsnu valsts atbalstu.