Referenduma rīkošanas noteikumi paredz, ka jautājums būs uzskatāms par atbalstītu, ja par to būs nobalsojusi vairāk nekā puse no referenduma dalībniekiem.
"Balsu skaitīšana notiks saskaņā ar atzīmēm, kas būs veiktas uz biļeteniem. Aktivitātei šeit nav izšķirošas nozīmes. Taču, protams, mēs vēlētos, lai aktivitāte būtu liela, lai savu viedokli izteiktu tik daudz cilvēku, cik iespējams," preses konferencē skaidroja Maļiševs.
Pieņemtā referenduma norises kārtība arī paredz, ka referenduma iznākums ir galīgs un varasiestādēm tas nav jāapstiprina. Ukrainas pilsoņiem un atbildīgajām Ukrainas iestādēm referenduma iznākums ir saistošs, paredz noteikumi.
Jau vēstīts, ka Krievija kopš 28.februāra faktiski okupējusi Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Smagi bruņoti Krievijas karavīri, tiesa gan, uniformās bez atšķirības zīmēm, bloķē visus Krimas stratēģiskos objektus, arī Ukrainas armijas daļas, no kurām vairākas ieņemtas.
Krimas reģionālais parlaments paziņojis, ka 16.martā pussalā notiks referendums par pievienošanos Krievijai.
Ukrainas valdība un starptautiskā sabiedrība uzstāj, ka Krievijas militārās okupācijas apstākļos sarīkotais referendums būs neleģitīms un tā rezultāti netiks atzīti.