Šāds lūgums izteikts, pamatojoties uz Krievijas parlamentā iesniegto likumprojektu, kas paredz atvieglot kārtību, kādā valstij pievienojamas jaunas teritorijas. Likumprojekts paredz, ka par pietiekamu aneksijas pamatu uzskatāma "tautas gribas izteikšana", kas, piemēram, izpaudusies referendumā.
Pēc Burla teiktā, šis likumprojekts paver iespēju uzņemt Krimu Krievijas sastāvā, taču ne Piedņestru. Kā norāda Burla, Moldovas varasiestādes nevar viennozīmīgi nodēvēt par neefektīvām. Turklāt Piedņestrā nāktos referendumu rīkot atbilstoši Moldovas likumiem, taču neatzītajā republikā ir savi likumi. Tāpat Piedņestrā nefunkcionē Moldovas varas institūcijas, kas varētu vērsties pie Krievijas ar lūgumu uzņemt šo teritoriju.
2006.gadā Piedņestrā notika referendums, kurā vairāk nekā 97% dalībnieku atbalstīja pievienošanos Krievijai.
Šo referendumu neatzina nedz Moldova, nedz ASV un Eiropas Savienība (ES).
Deviņdesmito gadu sākumā Piedņestras apgabals atdalījās no Moldovas, taču pašpasludinātā republika netika oficiāli atzīta. Bruņotais konflikts, kas izcēlās pēc neatkarības pasludināšanas, beidzās tikai pēc Krievijas karaspēka iejaukšanās. Krievijas miera uzturēšanas spēku kontingents uzturas Piedņestras apgabalā vēl joprojām.
Piedņestrā dzīvo ap 200 000 Krievijas pilsoņu.