"Maskavas pozīcija ir labi zināma, tā tika Londonai nodota pa diplomātiskajiem kanāliem, un tās būtība ir sekojoša - Maskavai nav nekāda sakara ar atgadījumu, kas noticis Lielbritānijā," lūgts komentēt Skripaļa un viņa meitas Jūlijas saindēšanu Solsberi ar nervus paralizējošu vielu, sacīja Peskovs.
"Maskava nepieņems nekādus sev adresētas nepamatotas, pierādījumos nebalstītas apsūdzības, kā arī nepieņems ultimātu valodu," viņš piebilda.
Vaicāts, vai Maskavu nesatrauc starptautiskās izolācijas draudi, Peskovs sacīja: "Mēs ceram, ka veselais saprāts gūs virsroku, ka citas valstis vismaz padomās par to, vai ir kaut kādi pierādījumi vai nav, un cik lielā mērā var būt pamatoti pārmetumi Maskavai."
"Veselais saprāts saka priekšā un demonstrē, ka nekāda pamatojuma šādiem pārmetumiem nav," viņš piebilda.
Vaicāts, vai Kremlim ir kādas versijas par uzbrukumu Solsberi, Peskovs sacīja: "Tas nav mūsu pienākums - izteikt kaut kādas versijas no Kremļa puses, jo tas nenodarbojas ar noziegumu vai atgadījumu izmeklēšanu un pavisam jau ne tādu, kas nav notikuši mūsu valsts teritorijā."
Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja vēl pirmdien atzina, ka par Skripaļa un viņa meitas saindēšanu "ļoti iespējams" ir atbildīga Krievija.
Pēc Mejas teiktā, Skripaļs un viņa meita saindēti ar Krievijā izstrādātu militāras kategorijas nervus paralizējošu vielu.
Meja devusi Krievijai laiku līdz otrdienas vakaram izskaidrot viņu saindēšanu. Premjere paziņoja, ka Lielbritānija izskatīs Maskavas atbildi, pirms lemt, kā rīkoties tālāk, "taču, ja nebūs ticamas atbildes, mēs uzskatīsim, ka šī rīcība ir pielīdzināma nelikumīgai spēka pielietošanai no Krievijas valsts puses pret Apvienoto Karalisti".
Trešdien Meja teikts runu parlamentā par Skripaļa lietu un pēc tās notiks debates par iespējamajiem pretpasākumiem pret Krieviju.
Skripaļs, kurš Krievijā 2006.gadā tika notiesāts par spiegošanu britu labā un vēlāk apmainīts, un viņa meita Jūlija 4.martā bez samaņas tika atrasti uz parka soliņa Solsberi. Viņi joprojām atrodas kritiskā stāvoklī slimnīcā.