Vēl otrdien Francijas prezidents Fransuā Olands pieļāva šādas intervences iespēju, kam gan būtu jābūt ANO Drošības padomes sankcionētai.
"Mēs uzskatām, ka būti pāragri ANO Drošības padomē šobrīd lemt par jauniem pasākumiem attiecībā uz situāciju" Sīrijā, norādīja augstā Krievijas amatpersona.
Gatilovs vienlaikus arīdzan uzsvēra, ka Krievija iestājas pret ārvalstu iejaukšanos iekšējos konfliktos. "Mēs vienmēr esam teikuši, ka kategoriski iebilstam pret ārējo iejaukšanos Sīrijas konfliktā, jo tas tikai saasinātu situāciju gan Sīrijai, gan reģionam kopumā," piebilda ārlietu ministra vietnieks.
Savukārt Ķīna trešdien no jauna apliecināja savus iebildumus pret militāru intervenci Sīrijā. "Ķīna iebilst pret militāru intervenci Sīrijā un iebilst pret režīma nomaiņu ar spēka palīdzību," apliecināja Ārlietu ministrijas preses pārstāvis Liu Veimiņs.
Ķīna mudinājusi visas puses īstenot ANO un Arābu līgas īpašā Sīrijas sūtņa Kofi Annana sešu punktu miera plānu un panāk asiņainā konflikta atrisinājumu sarunu ceļā. Annana sešu punktu miera plāns paredz apturēt vardarbību, nodrošināt iespējas humānās palīdzības sniegšanai, atbrīvot pēdējā gada laikā aizturētos un no protestu plosītajām pilsētām atsaukt drošības spēkus.
Francijas prezidents otrdien intervijā televīzijā apliecināja - "netiek izslēgta militāra intervence ar nosacījumu, ka tā tiek veikta, ievērojot starptautiskās tiesības, tas ir, pēc tam, kad tā būs apsvērta ANO Drošības padomē". "Mums ir jārod risinājums, kas nav tikai militārs vien. Ir jāizdara spiediens, lai atbrīvotos no [Sīrijas prezidenta] Bašara al Asada režīma," piebilda Olands.
Viņš arī atzina, ka ir vajadzīgas vēl bargākas sankcijas, kā arī sarunas ar Sīrijas sabiedroto Krieviju. "Es par to runāšu ar prezidentu [Vladimiru] Putinu, kad viņš piektdien ieradīsies Parīzē. Viņš kopā ar Ķīnu bijis visnoraidošākais sankciju jautājumā. Un mums viņš ir jāpārliecina, ka tas ir neiespējami - ļaut Asadam slaktēt savu tautu," skaidroja Olands. Arī Austrālija apliecinājusi, ka tā ir gatava debatēm par militāru intervenci Sīrijā, tomēr brīdināja par nopietniem izaicinājumiem, kas pastāv šīs ieceres realizācijas ceļā.
Savukārt Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs otrdien aicināja veikt Hulas ciematā, Sīrijā, piektdien un sestdien notikušā slaktiņa objektīvu izmeklēšanu ANO Sīrijas novērotāju misijas aizgādnībā. "Šajā posmā ANO Sīrijas novērotāju misijas aizgādnībā ir jāveic objektīva izmeklēšana," teikts Krievijas Ārlietu ministrijas paziņojumā, kas izplatīts pēc Lavrova un Annana telefonsarunas. "Līdz ar Hulas traģēdiju no jauna aktualizējas jautājums par to, ka Sīrijā visām pusēm nekavējoties ir jāatsakās no vardarbības, lai nepieļautu šādu incidentu atkārtošanos," Lavrovs sacījis Annanam.
Paziņojumā no jauna pausts Krievijas atbalsts Annana sešu punktu miera plānam, kā arī uzsvērts, ka šādas traģēdijas, kā Hulā pieredzētā, ir pierādījums, ka plāns nekavējoties ir jāīsteno, nevis jācenšas rast citu risinājumu, potenciāli iesaistot kādus ārvalstu spēkus. "Tika īpaši uzsvērts, ka visiem ārvalstu spēlētājiem jāvērš spiediens pret sīriešiem, lai panāktu pilna apjoma politiskā dialoga sākšanu," norādīja ministrija. Arābu valstīm un Rietumiem ir jāturpina vērst spiedienu pret opozīciju, lai panāktu, ka tā iesaistās tiešās sarunās, teikts otrdien izplatītajā paziņojumā.
Jau ziņots, ka Hulā piektdien un sestdien tika nogalināti vismaz 108 cilvēki, tostarp 49 bērni un 34 sievietes, un vēl 300 ievainoti. Tas ir viens no vardarbīgākajiem incidentiem, kāds noticis Sīrijā kopš plašo nemieru sākuma pērn martā. No 108 Hulas slaktiņa upuriem mazāk nekā 20 zaudējuši dzīvību artilērijas un tanku apšaudes ugunī, otrdien apliecināja ANO augstās cilvēktiesību komisāres birojs.
ANO Drošības padome svētdien nosodīja Hulā notikušo slaktiņu. "ANO Drošības padome visstingrākajā formā nosoda Hulas ciemā, līdzās Himsas pilsētai, notikušo vairāku desmitu vīriešu, sieviešu un bērnu nogalināšanu un simtu cilvēku ievainošanu, ko apstiprina ANO novērotāji un kas notikusi uzbrukumu rezultātā, cita starpā arī artilērijai un valdības karaspēka tankiem apšaudot dzīvojamos kvartālus," teikts padomes paziņojumā.
Padome arī nosodīja mierīgo iedzīvotāju nogalināšanu, kas veikta, šaujot uz viņiem tiešā tēmējumā, kā arī citu fiziskās vardarbības formu rezultātā.
Sīrijas valdība kategoriski noliedz, ka tai būtu jelkāda saistība ar Hulā piektdien un sestdien notikušo slaktiņu, un tā pilsētas apšaudē vaino teroristus. Damaska solījusi izmeklēt slaktiņu.