Prokuratūra uzskata, ka Gebelsa romāns "Mihaels. Kāds vācu liktenis dienasgrāmatas lappusēs" un Musolīni "Trešais ceļš: Bez demokrātiem un komunistiem" ir ekstrēmistiski.
"Veiktajā psiholoģiski lingvistiskajā analīzē konstatēts minēto drukāto izdevumu ekstrēmistiskais raksturs," teikts dienesta paziņojumā, kurā arī norādīts, ka šajos izdevumos "pamatota un attaisnota nacisma ideoloģija, kā arī vienu cilvēku nacionālais un rases pārākums pār citiem".
Abu darbu tulkojumi krievu valodā nākuši klajā Maskavas izdevniecībā "Algoritm".
Rakstnieks un kreiso radikāļu nometnes politiskais aktīvists Eduards Ļimonovs tviterī aicinājis aizstāvēt izdevniecību, jo uzskata, ka krimināllietas ierosināšana par grāmatu izdošanas faktu ir bīstams precedents citiem autoriem.
"Ir jāaizstāv izdevniecība "Algoritm". Krimināllieta par grāmatām - tas ir XIX gadsimts. Šodien viņi aizliedza Musolīni grāmatu, rīt ķersies pie dzīviem krievu autoriem," brīdināja Ļimonovs.
Izdevniecībā "Algoritm" jau piektdien notikusi kratīšana, kas gan neesot bijusi tieši saistīta ar Gebelsa un Musolīni darbu izdošanu, sacīja izdevniecības direktors Sergejs Nikolajevs.
Kratīšanu veikušajām amatpersonām esot pateikts, ka "šeit tiek pārkāpta kārtība un viņi atnākuši pārbaudīt", skaidroja direktors.
Viņš arī sacīja, ka neko nezina par krimināllietas ierosināšanu.
"Cik man zināms, tiesnesis atzina prokuratūras veikto psiholoģiski lingvistisko ekspertīzi par neapmierinošu un ir licis veikt citu," sacīja Nikolajevs.