A.Podrabiņekam arī jāatsauc viena frāze no sava raksta. «Runa ir par frāzi «Jūsu dzimtene nav Krievija, jūsu dzimtene ir Padomju Savienība. Jūsu valsts, paldies Dievam, neeksistē jau 18 gadu». Nav skaidrs, kā to vispār iespējams atsaukt. Kas ir jāatsauc: Padomju Savienības izjukšanas fakts vai tas, ka cienījamais veterāns dzimis PSRS?» aģentūrai Interfax stāsta A.Podrabiņeka advokāts Vadims Prohorovs. «Mēs tomēr pārsūdzēsim šo spriedumu, lai gan ar savu absurdumu tas varētu mūs apmierināt.»
Padomju veterānu sašutumu pagājušogad izraisīja A.Podrabiņeka raksts interneta vietnē Ej.ru, kurā žurnālists asi kritizēja padomju veterānu organizācijas, kas ar Maskavas amatpersonu palīdzību piespieda mainīt ēstuves Antisovetskaja (Pretpadomju) nosaukumu, jo tas aizvainojis veterānu jūtas. A.Podrabiņeks pauda viedokli, ka padomju veterāni satraukušies par ķecerīgo nosaukumu, jo tieši viņi bijuši gulaga nometņu sargi, nošaušanas poligonu bendes.
A.Podrabiņeks uzskata, ka jāciena veterānus, kas cīnījušies pret nacismu, bet tautas cieņu nav pelnījuši padomju režīma aizstāvji. Žurnālists apgalvo, ka viņi ir pelnījuši tautas nicinājumu, bet īstie varoņi ir cilvēki, kas pēc kara cīnījās pret komunismu «Lietuvas un Rietumukrainas mežos, Čečenijas kalnos un Vidusāzijas smiltīs». Raksta noslēgumā A.Podrabiņeks secina: «Pēcteču nicinājums — tas ir mazākais, ko pelnījuši padomju režīma cēlāji un aizstāvji.»
Pēc raksta publicēšanas pret A.Podrabiņeku tika sākta aktīva vajāšanas kampaņa, ko vadīja Kremlim lojālās jauniešu organizācijas Naši (Mūsējie) aktīvisti. A.Podrabiņeks pat bija spiests uz laiku mainīt savu dzīvesvietu, jo baidījās no izrēķināšanās.