Internetā pārraidītā translācijā no Urālu Federālās universitātes laboratorijas zinātnieki parādīja atrastās debess ķermeņa daļiņas – melnas krāsas lauskas izmērā līdz vienam centimetram, vēsta aģentūra. Zinātnieki arī norāda, ka atlūzu ārpuszemes izcelsmi ir apstiprinājuši ķīmisko pētījumu rezultāti, kā arī paziņoja, ka vēlas nosaukt meteorītu Čerbakula ezera vārdā – par Čerbakula meteorītu.
„Mēs burtiski nupat esam pabeiguši pētījumus un apstiprinām, ka viela, kas tika atrasta mūsu ekspedīcijas uz Čebarkula ezera rajonu laikā, patiešām ir meteorītu izcelsmes. Šis meteorīts pieder parastajai hondrītu klasei, tas ir akmens meteorīts, kas satur arī aptuveni 10% dzelzs. Visticamāk, tam tiks piešķirts nosaukums Čebarkula meteorīts,” aģentūrai RIA Novosti paziņoja Krievijas Zinātņu akadēmijas komitejas meteorītu jautājumos biedrs, Urālu Federālās universitātes pārstāvis Viktors Grohovskis.
Jāatgādina, ka Krievijas varas iestādes iepriekš paziņoja, ka meteorīta atlūzu meklējumi ir pārtraukti, bet nekādas atlūzas nav atrastas. Tāpat Čeļabinskas apgabala vicegubernators Igors Murogs pavēstīja, ka āliņģis, kas tika atrasts Čerbakula ezerā un uzskatīts par meteorīta atlūzu nokrišanas vietu, izveidojies kādu citu iemeslu dēļ.
Tikmēr Krievijas interneta mediju rīcībā nonākusi informācija, ka Urālu Federālās universitātes zinātniekiem, kuri ieradās Čerbakula ezera rajonā meklēt meteorīta atlūzas, varas iestādes liegušas piekļūt par atlūzu nokrišanas vietu uzskatītajam āliņģim. Rezultātā zinātnieki aprobežojušies tikai ar no āliņģa attālas ezera virmas pārmeklēšanu.
Tāpat Krievijas prese ļoti skeptiski attiecas pret varas iestāžu paziņojumiem par nespēju atrast meteorīta atlūzas, norādot, ka meklētājiem vajadzējis vērsties pie apkārtnes iedzīvotājiem, kuru mājokļu apkaimēs pēc meteorīta sprādziena parādījies „simtiem iepriekš tur neredzētu melnu akmens lausku”, daudzu no kurām fotogrāfijas pieejamas internetā.