Pilots palaidis divas raķetes, no kurām pirmā vienkārši nav trāpījusi mērķī, nevis palaista tehniskas kļūmes rezultātā, kā pagājušajā septembrī paziņoja Krievijas Aizsardzības ministrija. Apvienotās Karalistes Aizsardzības ministrija tolaik publiski akceptēja Krievijas paskaidrojumu. Taču raidsabiedrība BBC ieguvusi informāciju no trim Rietumu aizsardzības avotiem par to, ka pārtvertā krievu lidotāju komunikācija liecina par no oficiālās versijas atšķirīgu incidenta versiju.
Britu gaisa spēku lidmašīna RC-135 Rivet Joint, kuras apkalpē ietilpst līdz pat 30 personām, pērn 29. septembrī lidoja novērošanas misijā starptautiskajā gaisa telpā virs Melnās jūras, kad tai pietuvojās divi Krievijas iznīcinātāji Su-27.
Krievu iznīcinātāju apkalpes sāka komunikāciju ar savu lidojumu kontroles centru. Kā BBC pastāstīja kāds no avotiem Rietumu bruņotajos spēkos, krievu lidotāji komunikācijā saņēmuši teikumu "jums ir mērķis". Šo neviennozīmīgo frāzi viens no krievu pilotiem uztvēris kā atļauju raidīt raķeti. Viņš palaidis gaiss–gaiss raķeti, kas tomēr nav spējusi "satvert" mērķi, līdz ar to nav trāpījusi tam. Pārtvertā komunikācija liecina, ka otrs pilots sācis lamāt savu kolēģi, prasot, ko viņš dara. Pirmais pilots tomēr palaidis arī otru raķeti. Taču tā vienkārši nokritusi no spārna, kas liecinot, ka notikusi kāda tehniska kļūme vai tās palaišanas process pārtraukts.
Trīs nedēļas pēc tam britu valdība apstiprināja, ka noticis incidents. 20. oktobrī toreizējais aizsardzības ministrs Bens Volless to nosauca par potenciāli bīstamu, taču pieņēma krievu paskaidrojumu par tehnisku kļūmi un paziņoja, ka neuzskata incidentu par tīšu eskalāciju no krievu puses. Savukārt New York Times, atsaucoties uz noplūdušajiem slepenajiem ASV izlūkošanas dokumentiem, rakstīja, ka amerikāņu aizsardzības amatpersonas incidentu uztvērušas nopietnāk, raksturojot to kā "lidmašīnas gandrīz notriekšanu". Krievijas pilots esot nepareizi interpretējis saņemto komandu, nomērķējis uz britu lidmašīnu, bet raķete neesot spējusi trāpīt mērķī.