Piedņestras prezidents Jevgēņijs Ševčuks šo jautājumu apspriedis ar Krievijas ārlietu ministra vietnieku Grigoriju Karasinu, kā arī ar Krievijas vicepremjeru Dmitriju Rogozinu. Piedņestras vadība Krievijas pārstāvjiem piedāvājusi arī izmantot bijušās 14.armijas aerodromu.
Apmaiņā Tiraspole lūdz finanšu palīdzību, kas tiks izmantota "jaudīgas aizsardzības sistēmas izveidošanai". Atbildot uz laikraksta Kommersant jautājumu, vai Krievija grib Piedņestrā savu priekšposteni, Karasins apgalvoja, ka "mēs tajā neesam ieinteresēti".
Vēl tikai pirms dažiem mēnešiem medijos nonāca neoficiāla informācija, ka Krievija plāno Piedņestrā izvietot radiolokācijas stacijas Voroņež, atbildot uz Eiropas pretraķešu aizsardzības sistēmas un NATO bāzu izvietošanu Rumānijā. Toreiz šīs ziņas izplatīja Ņezavisimaja Gazeta, atsaucoties uz informācijas avotiem Krievijas prezidenta pietuvināto cilvēku lokā.
Tostarp Karasins, nule kā ciemojoties Tiraspolē, sacīja, ka daudzus gadus ilgušais Kišiņevas un Tiraspoles konflikts ir jāatrisina, separātiskajam Piedņestras reģionam atgriežoties Moldovas sastāvā, kur tam būtu noteikts īpašā rajona statuss. Līdz šim Krievijas pārstāvji ar tik vaļsirdīgiem paziņojumiem klajā nebija nākuši, turklāt šoreiz tas noticis starptautiski neatzītās valsts līderu klātbūtnē. "Mēs saredzam Piedņestras nākotni īpaša rajona statusā ar īpašām starptautiski atzītām garantijām neitrālas Moldovas valsts sastāvā," sacīja Karasins.
Tiesa gan, visus konflikta gadus Maskava ir paudusi to pašu - ka uzskata Piedņestru par vienotas Moldovas sastāvdaļu, atgādina Kommersant. Tomēr šie paziņojumi nekad agrāk nav pausti Tiraspolē, turklāt vēl Piedņestras līderu klātbūtnē. Tādējādi Karasins ļāvis skaidri noprast - jautājumā par Piedņestras neatkarības atzīšanu Tiraspolei nevajadzētu cerēt uz Maskavas atbalstu, bet labāk gatavoties atgriezties Moldovas sastāvā.
Deviņdesmito gadu sākumā Piedņestras apgabals atdalījās no Moldovas, taču pašpasludinātā republika netika oficiāli atzīta. Bruņotais konflikts, kas izcēlās pēc neatkarības pasludināšanas, beidzās tikai pēc Krievijas karaspēka iejaukšanās. Krievijas miera uzturēšanas spēku kontingents uzturas Piedņestras apgabalā vēl joprojām.