Krievijas valdības vadītājs brīdināja par bīstamām sekām, ja neizdosies uzlabot investīciju vidi, darbaspēka produktivitāti un tieslietu sistēmu Krievijā, kā arī uzsvēra, ka valsts atrodas vēsturisku izvēļu priekšā.
"Vienkāršu lēmumu laiks ir pagājis," avīzē Vedomosti publicētajā rakstā norāda Medvedevs. "Mēs nedrīkstam par zemu novērtēt ekonomiskos izaicinājumus, ar kuriem šodien saskaramies."
Kā atzina Medvedevs, Krievijas tautsaimniecības pašreizējās prognozes ir "visnotaļ pesimistiskas", un grūtības rada gan ārējie apstākļi, gan "neatrisināto problēmu nasta" pašmājās.
Medvedevs norādīja, ka Krievijas ekonomikas izaugsme šogad, visticamāk, nepārsniegs 2%, tādējādi šis varētu būt pirmais gads kopš 2009.gada, kad Krievijas ekonomika pieaug lēnāk par globālās ekonomikas izaugsmes tempu.
"Mēs atrodamies krustcelēs," uzsvēra Medvedevs. "Krievija var turpināt lēno kustību ar ekonomikas izaugsmi, kas tuva nullei, vai arī tā var spert nopietnu soli uz priekšu. Otrais ceļš ir riskants, taču iešana pa pirmo ceļu ir vēl bīstamāka. Tas ir ceļš uz bezdibeni."
Pēc Medvedeva domām, Krievijai būtu jāveicina privātā uzņēmējdarbība, jo īpaši inovāciju nozarē, būtiski jāuzlabo darbinieku produktivitāte un jānodrošina "kvalitatīva valsts pārvalde".
Divas lapaspuses garajā rakstā ne reizi nav pieminēts pašreizējais Krievijas prezidents Vladimirs Putins, kurš pirms atgriešanās Kremlī ieņēma premjerministra amatu un kurš saskaņā ar daudzu analītiķu teikto tā arī nespēja ieviest nopietnas ekonomikas reformas.
Krievija joprojām ir lielā mērā atkarīga no naftas un gāzes resursiem, un analītiķi norāda, ka viens no svarīgākajiem uzdevumiem šobrīd ir nodrošināt ekonomikas dažādošanu.