Ceturtdien Putins ieradīsies Minskā, kur tiksies ar Baltkrievijas prezidentu Aleksandru Lukašenko. No Baltkrievijas Putins dosies tālāk uz Berlīni, lai tiktos ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli, bet piektdien viņam paredzēta tikšanās ar Francijas prezidentu Fransuā Olandu. "Šī vizīte visupirms jau apliecina Putina prioritātes jaunajā amata termiņā - viņš atteicās doties uz G8, taču dosies uz diktatora pārvaldīto Baltkrieviju," spriež neatkarīgais baltkrievu analītiķis Aļess Lagviņecs.
Jau ziņots, ka Putins nolēma nedoties uz G8 valstu līderu samitu ASV, kur Krieviju pārstāvēja premjerministrs Dmitrijs Medvedevs. "Viņš piešķīris Baltkrievijai priviliģētu statusu šajā jaunajā postpadomju realitātē, kuru Putins cenšas izveidot un kuru Krievija grasās vadīt," norāda analītiķis.
Pērn Putins nāca klajā ar ierosinājumu, ka Krievijai un Baltkrievijai vajadzētu apvienoties vienā valstī. Savukārt Putina izvēle pirmajā ārvalstu braucienā apmeklēt arī Vāciju un Franciju liecina par viņa nolūku turpināt strādāt pie divpusējām attiecībām ar Eiropas Savienības (ES) lielvarām - Berlīni un Parīzi -, nevis ar ES kā vienotu valstu bloku, skaidro analītiķi. "Viņš ir baudījis ļoti ērtas attiecības ar bijušajiem Francijas prezidentiem un ar pašreizējo un bijušajiem Vācijas kancleriem," uzskata Kārnegī Maskavas centra politikas analītiķe Lilija Ševcova. "Tas ir dabiski, ka viņš dosies uz Parīzi un Berlīni, jo tie ir nozīmīgi enerģētikas politikas partneri un galvenie reālpolitikas spēlētāji."
Tiekoties ar Merkeli un Vācijas prezidentu Joahimu Gauku, galvenie sarunu temati, visticamāk, būs tirdzniecība, enerģētika, nemieri Sīrijā un eirozonas parādsaistību krīze. Līdzīgs sarunu tematu loks, visticamāk, Putinu gaida arī Parīzē.