"Krievijas lidmašīnu lidojumi no Hamadānas nav pārtraukti," spīkera Ali Laridžani teikto citēja Irānas ziņu aģentūras.
Laridžani uzsvēra, ka šī bāze Krievijas lidmašīnām ir tikai degvielas uzpildes vieta.
Pirmdien Irānas Ārlietu ministrija paziņoja, ka uz laiku liedz Krievijas kara lidmašīnām izmantot Hamadānas bāzi.
Kā ļāva noprast Irānas aizsardzības ministrs Hoseins Dohgans, bāzes izmantošanu apdraud Maskavas publiskais paziņojums par uzlidojumiem Sīrijai no šīs bāzes.
Ministrs kritizēja Krieviju par "solījumu neturēšanu", atklājot informāciju par bāzes izmantošanu.
Bāzes izmantošana bija stratēģiski nepieciešama, tomēr Irāna un Krievija bija vienojušās to publiski neatklāt, skaidroja Dohgans.
Kā ziņots, Krievija pagājušajā nedēļā atklāja, ka tās lidmašīnas, kas veic gaisa triecienus Sīrijā, otrdien pirmo reizi pacēlās no Irānas gaisa spēku bāzes.
Krievijas varasiestādes īsi pirms lidmašīnu pacelšanās no Irānas par gaidāmo uzlidojumu informēja ASV vadīto koalīciju, kas Sīrijā un Irākā cīnās pret teroristisko grupējumu Islāma valsts.
Krievija un Irāna ir galvenās Sīrijas prezidenta Bašara el Asada režīma atbalstītājas, tomēr Teherāna nevēlas īpaši uzsvērt savu militāro lomu Sīrijas konfliktā. Turklāt Irānas konstitūcija aizliedz ārvalstu bruņoto spēku bāzēšanu valsts teritorijā.
Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem. Karā dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 280 000 cilvēku.