Krievijas karogi Krimā pacelti virs 51 Ukrainas karaflotes kuģa. Ukraina saglabā kontroli pār desmit kuģiem, apliecināja Ukrainas militāri politisko pētījumu centra vadītājs Dmitro Timčuks.
"Uz 26.martu Krievijas Federācijas karogi pacelti visās 193 Krimas republikas teritorijā dislocētajās Ukrainas bruņoto spēku armijas daļās un iestādēs. Kara pilsētiņās svinīgos apstākļos notikusi personālsastāva pulcēšanās ar Krievijas Federācijas karoga pacelšanu un Krievijas himnas izpildīšanu," pavēstīja Gerasimovs.
Pēc viņa teiktā, visas militārpersonas, kas izteikušas vēlmi turpināt dienestu Ukrainas armijā, nodevušas ieročus un atrodas ārpus armijas daļām un gatavojas organizētai izbraukšanai uz Ukrainu.
"Sevastopolē viņiem atvērts reģistrācijas pagaidu punkts, kur uz 25.martu reģistrējušies aptuveni 1500 Ukrainas karavīru," sacīja Gerasimovs.
Viņš norādīja, ka saskaņā ar Krievijas Aizsardzības ministrijas un Ukrainas puses panākto vienošanos Ukrainas karavīrus kopā ar viņu ģimenes locekļiem no Krimas izvedīs pa dzelzceļu.
"Pēc robežas šķērsošanas visi Ukrainas karavīri, kas ieradušies no Krimas, dosies uz pulcēšanās punktu Ukrainas armijas daļā Nr.A-1978, kur saņems norīkojumu uz savu jauno dienesta vietu," sacīja Gerasimovs.
Atbilstoši Ukrainas militāri politisko pētījumu centra vadītāja Timčuka ziņām Ukraina Krimā saglabā kontroli pār desmit kuģiem.
"Kaujas kuģi, kuteri un apgādes kuģi, kas ir palikuši Ukrainas jūras spēku sastāvā: fregate Getman Sagaidačnij - U130, artilērijas kuteris Skadovsk - U170," sociālajā tīklā Facebook ierakstījis Timčuks.
Turklāt Ukrainas jūras spēku sastāvā palikuši astoņi palīgkuģi - trīs kuģi un pieci kuteri.
Krievijas karogs pacelts virs 51 Ukrainas karakuģa, norādīja Timčuks.
To vidū ir zemūdene Zoporožje, lielais un vidējais desantkuģis Konstantin Oļšanskij un Kirovograd, divi jūras traleri Čerņigov un Čerkassi, sešas korvetes un divi tankkuģi, norādīja Timčuks.
Jau vēstīts, ka Krievija kopš februāra beigām okupējusi Ukrainai piederošo Krimas pussalu.
Piektdien Krievijas parlaments ratificēja "līgumu" par Krimas aneksiju un Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstīja attiecīgu likumu par Ukrainai piederošās pussalas uzņemšanu Krievijas sastāvā.
Starptautiskā sabiedrība ir asi nosodījusi Maskavas rīcību un atteikusies atzīt Krimas aneksiju.