Londonā uzaugušais Emvazi bija pazīstams kā šī grupējuma bende, jo bija redzams videoierakstos, kuros tika nogriezta galva diviem amerikāņu žurnālistiem un citiem ķīlniekiem.
Grupējums savā interneta žurnālā Dabiq paziņoja, ka Emvazi tika nogalināts 12.novembrī, "kad pret automobili, kurā viņš atradās, tika vērsts bezpilota lidmašīnas trieciens Rakas pilsētā, iznīcinot automobili un viņu uzreiz nogalinot".
ASV armija dienu pēc šī gaisa trieciena bija paudusi pārliecību, ka 27 gadus vecais Emvazi tajā nogalināts.
“Islāma valsts” nosauca Emvazi par "mocekli" un lūdza Allāhu "apņemt viņu ar savu žēlsirdību un ievest viņu visaugstākajos paradīzes līmeņos".
Dabiq publicēja Emvazi veltītu rakstu, kurā viņš nosaukts par "godājamu brāli", kurš bijis pazīstams ar "žēlsirdību un dāsnumu" un vienreiz dāvājis konkubīni (piegulētāju) "neprecētam ievainotam brālim".
Pasaule tomēr pazina Emvazi kā nežēlīgu bendi, kurš runāja angliski ar britu akcentu un tika iesaukts par džihādistu Džonu pēc tam, kad ķīlnieki nodēvēja Islāma valsts sargu grupu par "bītliem".
Emvazi pirmoreiz parādījās videoierakstā 2014.gada augustā, parādot galvas nogriešanu amerikāņu ārštata žurnālistam Džeimsam Foulijam, kurš 2012.gadā tika nolaupīts Sīrijā.
Emvazi redzams arī videoierakstos, kuros parādītas cita amerikāņu žurnālista Stīvena Sotlofa, ASV humānās palīdzības darbinieka Abdulrahmana Kasiga, Lielbritānijas humānās palīdzības darbinieku Deivida Heinsa un Alana Heninga, Japānas žurnālista Kendzi Goto un citu ķīlnieku slepkavības, nogriežot viņiem galvu.
Emvazi piedzima Kuveitā, un viņa ģimene bija irākiešu izcelsmes bez noteiktas valstiskās piederības. 1993.gadā viņa vecāki pārcēlās uz dzīvi Lielbritānijā pēc tam, kad zaudēja cerības iegūt Kuveitas pilsonību. Emvazi pēc profesijas bija datorprogrammētājs un strādāja šajā arodā Londonā.