Trešdien klajā laistā un 100 lappušu apjomīgajā ziņojumā ANO speciālā reportiere Agnese Kalamarda notikušo nodēvējusi par "starptautiska mēroga noziegumu".
"Hašogi bija upuris mērķtiecīgai eksekūcijai ar iepriekšējo nodomu, ārpustiesas nolinčošanai, par kuru saskaņā ar starptautisko likumdošanu atbildīga ir Saūda Arābijas valsts," pausts ziņojumā.
ANO pārstāve, izmantojot Saūda Arābijas konsulātā Turcijā veiktus sarunu audioierakstus, rekonstruējusi Hašogi dzīves pēdējos momentus. Viņu konfrontējušas personas, no kurām viena skaidri pateikusi: "Mēs nākam pēc tevis." Hašogi atteicies sadarboties, pēc tam dzirdamas cīkstēšanās skaņas un smaga elpošana.
"Turcijas un citu valstu izlūkdienestu darbinieku analīze liecina, ka Hašogi, iespējams, tika neitralizēts ar injekciju, tad nosmacēts, viņam galvā uzmaucot plastmasas maisu," pausts ziņojumā.
Jāatgādina, ka Saūda Arābijas karaļnams iepriekš vairākkārt mainīja savas versijas par notikušo, bet vienmēr noliedza, ka kroņprincim būtu jebkāda saistība ar slepkavību, nodēvējot notikušo par patvaļīgu dažu personu operāciju. Eksperti gan atgādina, ka šāda mēroga un sarežģītības pasūtījuma slepkavības, turklāt veiktas citā valstī, diez vai varētu notikt bez pilnīgas Saūda Arābijas karaļnama ziņas. Saūda Arābija pēc skandāla aizturēja vairākas personas un solījusies "vainīgos" sodīt, taču ANO ziņojumā uzsvērts, ka viss izmeklēšanas process no Saūda Arābijas puses ir necaurspīdīgs, aizklāts.
Jāatgādina, ka žurnālistu un režīma kritiķi Džamalu Hašogi noslepkavoja pērn 2. oktobrī Saūda Arābijas konsulātā Turcijā, Stambulā.
ļuļa
Gribu redzēt