"Sīrija arī turpmāk būs arābu pasaules pukstošā sirds un neatteiksies no saviem principiem par spīti arvien intensīvākajam spiedienam un sazvērestībām, kas kļūst arvien daudzveidīgākas un kuru mērķis ir ne tikai Sīrija, bet visi arābi," Damaskā tiekoties ar Jordānijas delegāciju, sacīja Asads.
Tostarp Sīrijas Nacionālās koalīcijas (SNK) - lielākās opozīcijas grupējumu savienības - priekšsēdētājs Ahmeds Moazs al Hatibs Kairā pirmdien sacīja, ka uz piedāvājumu sākt dialogu no Damaskas nav saņēmis "skaidru atbildi". Hatibs janvāra beigās sacīja, ka ir gatavs sākt sarunas ar režīma pārstāvjiem, kuru "rokas nav asinīs". Tiesa, sarunu mērķim ir jābūt Asada nomaiņai. Damaskas režīms apliecinājis, ka ir gatavs sarunām bez priekšnosacījumu izvirzīšanas.
Sīrijas konflikts ilgst jau kopš 2011.gada marta, un saskaņā ar ANO datiem tajā dzīvību ir zaudējuši jau vairāk nekā 60 000 cilvēku. Sīriju pametuši vairāk nekā 700 000 bēgļu. Rietumi un arābu valstis ar ANO Drošības padomes starpniecību centušās panākt Sīrijas prezidenta Asada aiziešanu no amata, uzskatot, ka tādējādi tiks apturēta vardarbība, taču viņu centienus bloķējušas Krievija un Ķīna, kas apgalvo, ka iejaukšanās no ārpuses novedīs pie Sīrijas konflikta eskalācijas.
Sīrijas varas pārstāvji norāda, ka sastop lieliski bruņotu kaujinieku pretestību, kas saņem palīdzību no ārzemēm. Savukārt Irāna apsūdz Turciju un Persijas līča valstis, ka tās, slepeni vienojoties ar ASV un Izraēlu, ar ieročiem apgādā Sīrijas nemierniekus, lai panāktu tuva Teherānas sabiedrotā - Sīrijas prezidenta Asada - gāšanu. Satraukumu par to, ka ārvalstu džihādistu klātbūtne Sīrijā var novest pie konflikta radikalizācijas, pauduši arī ANO komisijas locekļi, kas izmeklē cilvēktiesību pārkāpumus konflikta plosītajā Sīrijā.
Asads 6.janvārī nāca klajā ar daudzpakāpju plānu Sīrijas konflikta izbeigšanai, aicinot ārvalstis apturēt nemiernieku finansēšanu un solot nacionālā izlīguma konferences sarīkošanu, kam sekotu referendums par jauno konstitūciju, parlamenta vēlēšanas un jaunas valdības izveide.