Annanu jaunajā amatā iecēla ANO ģenerālsekretārs Bans Kimūns un Arābu līgas vadītājs Nabils al Arabi. Viņš darbosies ar mērķi "darīt galu vardarbībai un cilvēktiesību pārkāpumiem, un veicināt mierīgu atrisinājumu Sīrijas krīzei", teikts ANO paziņojumā.
Annans vadīsies no ANO Ģenerālās asamblejas 16.februāra rezolūcijas un Arābu līgas lēmumiem par Sīriju. "Viņš plaši konsultēsies un iesaistīsies sarunās Sīrijā un ārpus tās, lai izbeigtu vardarbību un humāno krīzi," teikts ANO paziņojumā.
Annans arī "veicinās mierīgu, sīriešu vadītu un iekļaujošu politisku risinājumu, kas atbilst Sīrijas tautas demokrātiskajiem centieniem, ar visaptverošu dialogu starp Sīrijas valdību un visu Sīrijas opozīcijas spektru," teikts ANO paziņojumā.
Dienā, kad Annans tika iecelts jaunajā amatā, starptautiskie izmeklētāji ANO iesniedza Sīrijas militārpersonu un politiķu sarakstu, kas tiek turēti aizdomās par iespējamiem noziegumiem pret cilvēci.
Annans bija ANO ģenerālsekretārs no 1997. līdz 2006.gadam. Vēlāk viņš palīdzēja izbeigt vardarbību Kenijā, kura izcēlās pēc 2007.gada decembra vēlēšanām šajā valstī un prasīja 1220 cilvēku dzīvības. 2003.gadā viņš izraisīja ASV un Lielbritānijas sašutumu, nosaucot to iebrukumu Irākā par "nelikumīgu".
Sīrijā kopš pagājušā gada marta notiek protesti pret prezidenta Bašara al Asada režīmu. Šo protestu gaitā ir nogalināti 7636 cilvēki, tostarp 5542 civiliedzīvotāji, 1692 karavīri un policisti, kā arī 400 opozīcijas pusē pārgājuši dezertieri no armijas, trešdien paziņoja Londonā bāzētā cilvēktiesību organizācija " Sīrijas Cilvēktiesību observatorija".
Ceturtdien Sīrijā tika nogalināti 86 cilvēki, tai skaitā 61 civiliedzīvotājs, un Sīrijas spēki 20.dienu pēc kārtas bombardēja Homsas pilsētu.
"Sīrijas draugu" sanāksmē tiks meklēta starptautiska vienošanās par to, kā izbeigt vardarbību Sīrijā, un gaidāms, ka tiks pieņemts lēmums izdarīt lielāku spiedienu uz Sīrijas prezidentu Bašaru al Asadu, lai viņš atkāptos no amata.
"Sīrijas draugu" sanāksmē piedalīsies vairāk nekā 60 valstis, bet to boikotēs Krievija un tajā nepiedalīsies arī Ķīna.
Krievija un Ķīna 4.februārī uzlika veto ANO Drošības padomes rezolūcijas projektam, kurā bija atbalstīts Arābu līgas miera plāns Sīrijai, kas paredzēja, ka Asads nodotu savas pilnvaras viceprezidentam un divu mēnešu laikā tiktu izveidota nacionālas vienotības valdība. Par rezolūciju balsoja visas pārējās 13 Drošības padomes dalībvalstis.
ANO Ģenerālā asambleja 16.februārī pieņēma rezolūciju, kurā nosodīja Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīma vardarbību pret opozīciju un aicināja to nekavējoties izbeigt. Starp 12 valstīm, kas balsoja pret nesaistošo rezolūciju, bija arī Krievija, Ķīna un Irāna.
Krievija un Ķīna arī 5.oktobrī uzlika veto ANO Drošības padomes rezolūcijai, kurā bija nosodīta Sīrijas režīma vardarbība pret protestētājiem.