"Patlaban rietumvalstis un to reģionālie sekotāji par mērķi ir izvirzījuši Sīrijas sekulārā režīma iznīcināšanu," norādīja padomniece.
Turklāt Rietumi ne visai labi saprot, pie kā var novest Sīrijas sekulārā režīma krišana, sacīja Šaabana. "Viņi nezina, kas nāks pašreizējā režīma vietā un kādas būs tā sekas," norādīja amatpersona, ar to domājot iespējamo islāmistu nākšanu pie varas.
Viņa arī pauda uzskatu, ka ASV, kurām ir liels politiskais, ekonomiskais un militārais spēks, īpaši labi neorientējas arābu valstu politikā, kultūrā un vēsturē. "Amerikāņi arābu pasaules jautājumos ir tumsonīgi atšķirībā no Eiropas, ar kuru mums ir sena [savstarpējo attiecību] vēsture," sacīja Šaabana, vienlaikus paužot nožēlu, ka "eiropieši iet ASV pavadā", tā vietā lai rastu atrisinājumu sarežģītajiem jautājumiem.
Viņa arī atzina, ka Sīrija pieņēmusi ANO un Arābu līgas īpašā sūtņa Kofi Annana izstrādāto Sīrijas noregulējuma plānu, paklausot Krievijas padomam. Tomēr plāns ir izgāzies, jo tajā atrisinājuma panākšana bija atkarīga no divām pusēm - Sīrijas valdības un nemierniekiem, nevis tikai no valsts vadības.
Annana sešu punktu miera plāns paredz sākt visaptverošu Sīrijas vadītu politisku procesu, kurā tiktu izskatītas Sīrijas tautas likumīgās prasības un bažas. Lai tas notiktu, pusēm ir jāizvirza pilnvaroti sarunu vadītāji. Tāpat plānā paredzēts apturēt vardarbību, nodrošināt iespējas humānās palīdzības sniegšanai, atbrīvot pēdējā gada laikā aizturētos un no protestu plosītajām pilsētām atsaukt drošības spēkus.