"Ja Irāna kādā brīdī sajutīs, ka vienošanās puses sper soļus, kas skar Islāma Republikai nepietiekamu sankciju atcelšanu, Irānai būs vairāki izvēles varianti, no kuriem viens ir izstāšanās no kodolvienošanās," runājot valsts televīzijā, sacīja ministrs.
"Ja sankcijas mums reāli svarīgās sfērās tiks atjaunotas, arī attiecībās uz naftas tirdzniecību, jūras pārvadājumiem un apdrošināšanu, tirgošanos ar lidmašīnām, tad mums būs tiesības pieņemt lēmumus attiecībā uz mūsu dalību līgumā," skaidroja Zarifs.
Teherāna cer uz "Eiropas pretestību" ASV prezidentam Donaldam Trampam, sacīja ministrs.
"Eiropas pretestība parādīs, vai mēs varam pieturēties pie vienošanās nosacījumiem," skaidroja Zarifs.
Irāna plāno ievērot vienošanos, kamēr to dara Eiropas partneri, viņš piebilda.
Tramps piektdien atšķirība no citu lielvaru līderiem atteicās apstiprināt, ka Irāna ievēro kodolvienošanās nosacījumus.
Trampa paziņojums izraisījis ASV tuvāko sabiedroto, arī Lielbritānijas, Vācijas, Francijas un Eiropas Savienības (ES) vadības, pārmetumus.
Portāls Diena.lv jau vēstīja, ka Francijas, Lielbritānijas un Vācijas līderi kopīgā paziņojumā piektdien aicinājuši ASV valdību un kongresu apsvērt riskus, kurus Irānas kodolvienošanās līguma atsaukšana radītu pašai ASV un tās sabiedrotajiem.
ANO atomenerģijas aģentūras (IAEA) vadītājs Jukija Amano vēl pirmdien apstiprināja, ka Irāna ievēro kodolvienošanās nosacījumus.
Arī IAEA pagājušā mēneša ziņojumā tika apliecināts, ka Irāna ievēro saistības programmas ietvaros, kas paredz apturēt dažas Teherānas kodolaktivitātes.
ES augstā ārlietu pārstāve Federika Mogerīni atzina - tas, ka Irāna ievēro kodolvienošanās nosacījumus, apstiprināts vismaz astoņos atsevišķos gadījumos.
2015.gadā noslēgtā kodolvienošanās paredz starptautisko sankciju atcelšanu un Irānas kodolprogrammas ierobežošanu.