Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans un Krievijas prezidents Vladimirs Putins trešdien aicināja Tripolē bāzēto starptautiski atzīto Lībijas Nacionālo saskaņas valdību, ko vada Fajezs as Sarradžs, un ietekmīgā Lībijas feldmaršala Halifas Haftara atbalstīto valdību, kas bāzējas Tubrukā, apturēt karadarbību un ievērot pamieru.
Abas puses atsaucās šim aicinājumam un piekrita ievērot pamieru, sākot ar svētdienu.
Taču drīz pēc tam Nacionālā saskaņas valdība paziņoja, ka Haftara spēki pārkāpuši pamieru netālu no Tripoles.
Tomēr Nacionālā saskaņas valdība apliecināja, ka ir gatava ievērot pamieru un aicināja arī savus atbalstītājus un ANO misiju Lībijā atbalstīt pamieru un novērst pārkāpumus.
Haftara spēki savukārt apsūdzēja Nacionālās saskaņas valdības spēkus vairākos pamiera pārkāpumos, bet arī apliecināja, ka ir gatvi ievērot pamieru.
Kopš 2011.gada, kad NATO atbalstītās sacelšanās gaitā tika gāzts un nogalināts ilggadīgais diktators Muammars Kadafi, Lībijā valda haoss. Uz kontroli pretendē divas konkurējošas valdības un daudzi kaujinieku grupējumi.
Tripoles valdību atzīst ANO un atbalsta Turcija un Katara, bet Tubrukas valdību atbalsta Ēģipte, Saūda Arābija un Apvienotie Arābu Emirāti (AAE). Pastāv spēcīgas aizdomas, ka arī Krievija atbalsta Haftara spēkus, lai gan Maskava noliedz, ka spēlētu kādu lomu Lībijas konfliktā.
Situācija Lībijā saasinājās pagājušajā gadā, kad Haftara spēki aprīlī sāka uzbrukumu Tripoles ieņemšanai. Konfliktu sarežģījusi ārvalstu spēku iejaukšanās, tostarp AAE un Krievijas algotņi, kas atbalsta Haftaru.
Turcija ir nosūtījusi uz Lībiju 35 karavīrus, kas nodarbojas ar apmācību un koordinēšanu, atbalstot Tripoles valdību. Turcija apgalvo, ka šie karavīri kaujās nepiedalīsies.
Erdogana preses pārstāvis šodien norādīja, ka pamiers Lībijā ir intensīvas Turcijas "miera diplomātijas" rezultāts.
ANO ir paudusi atbalstu pamieram un aicinājusi visas karojošās puses to ievērot.