Jau vēstīts, ka ASV valsts sekretāre Hilarija Klintone pirmdien paudusi "nopietnu brīdinājumu" Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīmam, uzsverot, ka ķīmisko ieroču pielietošana ir nepieļaujama. Laikraksts New York Times iepriekš ziņoja, ka Sīrijā novērotas aktivitātes, kas liecina par ķīmisko ieroču sagatavošanu. "Tā Savienotajām Valstīm ir "sarkanā līnija"," pēc sarunām Prāgā ar Čehijas ārlietu ministru Karelu Švarcenbergu sacīja Klintone. "Mēs atkārtoti paužam nopietnu brīdinājumu Asada režīmam, ka viņu rīcība ir nosodāma. Tas, ko viņi dara pret savu tautu, ir traģiski."
Savukārt anonīmā Sīrijas Ārlietu ministrijas amatpersona uzstāja, ka Damaskas režīms tikai aizstāv savu tautu, cīnoties ar teroristiem, kas saistīti ar starptautisko teroristisko organizāciju Al Qaeda. Amatpersona arī pārmeta ASV un citām "zināmām valstīm" džihādistu atbalstīšanu.
Sīrijas varasiestādes un režīma lojālie mediji visus Sīrijas opozīcijas kaujiniekus dēvē par teroristiem. Sīrijas konflikts ilgst jau kopš 2011.gada marta, un saskaņā ar Londonā bāzētās sīriešu aktīvistu organizācijas Syrian Observatory for Human Rights (SOHR) datiem tajā dzīvību ir zaudējuši vairāk nekā 40 000 cilvēku - abu pušu karotāji un mierīgie iedzīvotāji. Atbilstoši oficiālās Damaskas datiem bojāgājušo skaits ir trīs reizes mazāks. ANO ir pārstājusi veikt nemieros nogalināto uzskaiti, un neatkarīgu apstiprinājumu SOHR aplēsēm nav iespējams gūt.
Rietumi un arābu valstis ar ANO Drošības padomes starpniecību cenšas panākt Asada aiziešanu no amata, uzskatot, ka tādējādi tiks apturēta vardarbība, taču viņu centienus bloķē Krievija un Ķīna, kas apgalvo, ka iejaukšanās no ārpuses novedīs pie Sīrijas konflikta eskalācijas. Sīrijas varas pārstāvji norāda, ka sastop lieliski bruņotu kaujinieku pretestību, kas saņem palīdzību no ārzemēm.
Savukārt Irāna apsūdz Turciju un Persijas līča valstis, ka tās, slepeni vienojoties ar ASV un Izraēlu, ar ieročiem apgādā Sīrijas nemierniekus, lai panāktu tuva Teherānas sabiedrotā - Sīrijas prezidenta Asada - gāšanu. Satraukumu par to, ka ārvalstu džihādistu klātbūtne Sīrijā var novest pie konflikta radikalizācijas, pauduši arī ANO komisijas locekļi, kas izmeklē cilvēktiesību pārkāpumus konflikta plosītajā Sīrijā.