"Armija dodas uzbrukumā no rietumiem uz austrumiem, lai sašķeltu Salahedinu horizontāli uz pusēm," raksturojot situāciju Alepo rajonā, kur nemierniekiem līdz šim bijušas visspēcīgākās pozīcijas, sacīja amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma. "Nepaies ilgs laiks, līdz pār šo rajonu tiks atgūta kontrole, pat ja atsevišķi pretošanās punkti vēl paliks."
Arī nemiernieku komandieris apstiprināja, ka bruņoto spēku tanki trešdien no rīta iebrukuši Salahedinā, izraisot sīvas kaujas ar nemierniekiem. "Režīma spēki iebruka Al Malaaba ielā ar tankiem un bruņumašīnām, un tagad šajā apvidū notiek sīvas cīņas," sacīja nemiernieku Brīvās Sīrijas armijas komandieris Vasels Ajubs. Vaicāts, cik tālu valdības karaspēkam izdevies pavirzīties uz priekšu, Alebs sacīja, ka "armija ir 15% Salahedinas".
Tik sīvas kaujas, kā tās, kas patlaban notiek Salahedinā un tās apkārtnes rajonos, 17 mēnešus ilgušo nemieru laikā vēl nebija pieredzētas, apliecināja Londonā bāzētā cilvēktiesību aktīvistu organizācija " Syrian Observatory for Human Rights".
Svētdien informācijas avots Sīrijas drošības struktūrās sacīja, ka Alepo un tās apkārtnē ir sakoncentrēti 20 000 karavīru, kas ir gatavi izšķirošanām cīņām par valsts finanšu galvaspilsētu.
Vēl otrdien nemiernieki apliecināja, ka viņiem Alepo beidzas munīcija, turklāt viņu atbalsta bastionu Salahedinas rajonā ielenkuši pretinieka spēki. "Sīrijas armija Salahedinā cenšas mūs ielenkt no divām pusēm," sacīja viens no nemiernieku komandieriem šeihs Tavfiks.
Tā kā valdības karaspēka snaiperi izvietojušies arī līdzās Salahedinas galvenajam lokveida krustojumam, nemiernieki nevar saņemt papildspēkus un piegādes, sacīja nemiernieku komandieris Abu Ali.
Tostarp Libānas telekanāls "Al Manar", kuru kontrolē ar Damaskas režīmu un Irānu saistītais šiītu kaujinieku grupējums "Hizbollah", otrdien vēstīja, ka Sīrijas valdības spēki Alepo esot aizturējuši Saūda Arābijas un Turcijas specdienestu virsniekus, kas pilsētā koordinējuši kaujinieku grupu darbību.
Sīrijas konflikts ilgst jau kopš 2011.gada marta, un saskaņā ar cilvēktiesību aizstāvju organizāciju datiem upuru skaits jau pārsniedzis 20 000, no kuriem lielākā daļa bijusi neapbruņotas civilpersonas.
Rietumi un arābu valstis ar ANO Drošības padomes starpniecību cenšas panākt prezidenta Bašara al Asada aiziešanu no amata, uzskatot, ka tādējādi tiks apturēta vardarbība, taču viņu centienus bloķē Krievija un Ķīna, kas apgalvo, ka iejaukšanās no ārpuses Sīrijas konfliktā novedīšot pie konflikta eskalācijas. Sīrijas varas pārstāvji norāda, ka sastop lieliski bruņotu kaujinieku pretestību, kas saņemot palīdzību no ārzemēm.