"Ir izšķiroši, ka [ANO] rezolūcija tiek iemiesota ātri un vispārīgi," telefonsarunā ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu uzsvērusi Vācijas kanclere Angela Merkele un Francijas prezidents Emanuels Makrons, teikts Merkeles biroja paziņojumā.
"Viņi aicināja Krieviju šajā kontekstā vērst maksimālu spiedienu uz Sīrijas režīmu, lai panāktu tūlītēju uzlidojumu un kauju apturēšanu." Pamiers varētu būt "pamats tam, lai panāktu progresu politiska atrisinājuma virzienā ANO vadītā Ženēvas miera procesa kontekstā", teikts paziņojumā.
Kā savā paziņojumā par līderu sarunām norādīja Kremlis, "īpaša uzmanība tika pievērsta tam, ka pamiers neattiecas uz teroristu grupējumiem".
ANO Drošības padome sestdien vienprātīgi pieprasīja 30 dienu pamieru Sīrijā.
Drošības padome pieņēma rezolūciju, kas aicina bez vilcināšanās noteikt pamieru, kurš ļautu veikt humānās palīdzības piegādes un ievainoto un slimo evakuācijas.
Kā liecina aktīvistu aplēses, režīma spēkiem intensīvi bombardējot Austrumgutu, dzīvību nedēļas laikā zaudējuši vairāk nekā 500 cilvēku.
Pamiers neattieksies uz operācijām pret grupējumu Islāma valsts un pret teroristu tīklu Al Qaeda, kā arī pret indivīdiem, grupējumiem, uzņēmumiem un juridiskām personām, kas saistīti ar šiem teroristu grupējumiem.
Tas ļaus Sīrijas valdībai turpināt ofensīvu Idlibas provincē pret džihādistiem, kas saistīti ar Al Qaeda. Idlibas province ir pēdējā province ārpus Sīrijas režīma kontroles.
Kaut arī rezolūcija attiecas uz visu Sīrijas teritoriju, nav skaidrs, vai pamiers tiks ievērots kurdu kontrolētajā Afrīnas reģionā, kas jau mēnesi pakļauts Turcijas armijas un tās sabiedroto Sīrijas nemiernieku uzbrukumam.
Turcijas Ārlietu ministrija pauda gandarījumu par ANO Drošības padomes rezolūcijas pieņemšanu, tomēr norādīja, ka Turcija turpinās cīnīties pret "teroristu organizācijām", kas apdraud Sīrijas teritoriālo integritāti.
Afrīnas reģionu Sīrijas ziemeļrietumos kontrolē kurdu Tautas aizsardzības vienības (YPG).
Ankara uzskata YPG par teroristiem un Turcijas kurdu bruņoto separātistu grupējuma Kurdistānas Strādnieku partijas (PKK) atzaru, savukārt ASV atzinušas YPG par efektīvāko spēku sauszemes operācijās pret džihādistu grupējumu Islāma valsts Sīrijā.
Pilsoņu karš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem. Saskaņā ar dažu opozīcijas aktīvistu aplēsēm kopējais upuru skaits jau pārsniedzis 400 000.
kā pareizi
OSKARS
Neslāvs