Pirmdiena, 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

Liepāja/Triobet klupiens ļauj vefiešiem pakāpties līdz LBL vicelīderu pozīcijām

Svarīgu panākumu Aldaris Latvijas Basketbola līgas (LBL) regulārā čempionāta cīņā svētdien guva Barons/LDz komanda, kas savā laukumā ar 83:70 (17:17, 24:17, 16:18, 26:18) pieveica līdzšinējos kopvērtējuma vicelīderus _Liepāja/Triobet._Pēc neizšķirti noslēgtas pirmās ceturtdaļas cīņas 15.minūtē mājinieki jau atradās vadībā ar 31:21.

Kaut vēl trešās ceturtdaļas ievadā viesi pietuvojās līdz 37:41, turpinājumā Rīgas klubs maču noveda līdz samērā drošai uzvarai.Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 24 punktiem bija ukrainis Dmitro Gļebovs, bet pa 15 punktiem iemeta horvāts Mateo Kedžo un Kaspars Kambala.Savukārt liepājniekiem ar 14 punktiem labākais bija Lauris Blaus.Šī bija abu komandu ceturtā savstarpējā tikšanās reize šosezon, turklāt Barons/LDz guva pirmo panākumu. Pēdējo sešu maču laikā vicelīderi izcīnījuši vien divas uzvaras.Turnīra kopvērtējuma līderpozīcijā atrodas valsts čempione Ventspils, kurai ir 12 uzvaras 14 spēlēs, bet uz otro vietu ar septiņiem panākumiem deviņās cīņās pakāpusies VEF Rīga komanda, kurai ar 18 panākumiem 24 mačos tagad seko Liepāja/Triobet. Lai liepājnieki gūtu otro vietu regulārajā sezonā un izvairītos no sacenšanās ceturtdaļfinālā, kur pretiniekos varētu nākt pretī tieši Barons/LDz, atlikušajos septiņos mačos viņi vairs nevar zaudēt vairāk par vienu reizi.Jūrmala/Fēnikss ar 16 uzvarām 26 cīņās joprojām ir ceturtā, piektajā vietā atrodas Jēkabpils ar 15 uzvarām 26 spēlēs, bet Barons/LDz basketbolistiem 14 panākumi 25 cīņās.Jelgava ar 11 uzvarām 24 mačos atrodama septītajā vietā, apsteidzot Valmieru, kuras rēķinā ir deviņi panākumi. Tikmēr _Latvijas Universitātes un Saldus_ rēķinā ir attiecīgi sešas un četras uzvaras.