Rīgā +19 °C
Piektdiena, 20. septembris
Marianna, Ginters, Guntra

Bertānam pieticīgs spēles laiks Spurs zaudējumā pret Clippers

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns sestdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē laukumā pavadīja tikai divas minūtes, kamēr viņa pārstāvētā Sanantonio Spurs komanda savā laukumā ar 87:98 (23:22, 20:30, 27:30, 17:16) piekāpās Losandželosas Clippers.

Bertāns šajā mačā divu minūšu laikā aizmeta garām savu vienīgo trīspunktu metienu, bet ne ar kādām citām darbībām viņš neizcēlās.

Zīmīgi, ka dienu iepriekš latvietis aizvadīja vienu no savas NBA karjeras labākajām spēlēm, jo laukumā pavadītajās 38 minūtēs iemeta 19 punktus, bet Spurs ar 102:89 pārspēja Dalasas Mavericks.

Savukārt mačā pret Clippers latvietis tika jau pie krietni mazākas lomas, jo Spurs rindās bija atgriezušies līderi. Rezultatīvākais mājiniekiem ar 28 punktiem bija Kavai Lenards, kamēr 18 punktus pievienoja Lemarkuss Oldridžs.

Tikmēr Clippers rindās ar 19 punktiem, astoņām rezultatīvām piespēlēm un astoņām atlēkušajām bumbām atzīmējās Kriss Pols, bet 18 punkti Bleikam Grifinam. Savukārt Deandrē Džordans guva 17 punktus un izcīnīja tikpat bumbas zem groziem.

Vēl šī mača sākums aizritēja līdzvērtīgā cīņā, vadībā esot te vienai, te otrai komandai. Tomēr otrajā ceturksnī vadību pamazām pārņēma Clippers basketbolisti, kuriem pirmā puslaika beigās izdevās iegūt 11 punktu vadību (52:41).

Lai arī otrajā puslaikā Spurs vienība centās lauzt cīņas gaitu, tas līdz galam neizdevās, jo Clippers vadību neatdeva un izcīnīja diezgan drošu uzvaru. Bertāns laukumā pavadīja tikai mača noslēdzošās divas minūtes, pēdējā minūtē aizmetot garām vienīgo metienu no spēles.

Zīmīgi, ka Spurs šosezon Clippers vienībai zaudējusi trijos no četriem savstarpējiem mačiem.

Spurs komandai līdz NBA regulārā čempionāta beigām atlikuši vairs tikai divi mači - pirmdien un otrdien izbraukumā attiecīgi pret Portlendas Trail Blazers un Jūtas Jazz.

Spurs ar 61 uzvaru 80 spēlēs aiz Goldensteitas Warriors ir stabili otrajā vietā Rietumu konferencē un šādā pozīcijā finišēs arī sezonas noslēgumā. Savukārt Clippers ar 49 panākumiem ir piektā Rietumos.