Smidzinošs lietus
Sestdiena, 28. septembris
Sergejs, Svetlana, Lana

BK Ventspils cieš sakāvi Izaicinājuma kausa izcīņas pirmajā spēlē

Basketbola klubs Ventspils neveiksmīgi sācis FIBA Eiropas Izaicinājuma kausa izcīņu. D grupas pirmās kārtas spēlē otrdien viesos Gundara Vētras trenētā komanda ar 67:81 (34:42) zaudēja Ukrainas klubam Južnijas Himik.

Piezīmēm bagātajā un saraustītajā spēles sākumā Ventspils basketbolisti iekrāja 6:1 pārsvaru un dažu punktu starpību nosargāja visas pirmās ceturtdaļas garumā. Tikai 14.minūtē pirmo reizi vadību pārņēma Himik komanda un, vairākkārt realizējot ātros pretuzbrukumus, diezgan strauji palielināja pārsvaru līdz plus desmit (32:42).

Tāpat kā pirmā puslaika beigās, arī otrā sākumā Jānim Strēlniekam uzbrukumā īsti palīgi neatradās, bet ventspilnieku aizsardzībā bija pārāk daudz robu. Savukārt Južnijas komanda uzbruka gan organizētāk, gan precīzāk - trešās ceturtdaļas vidū 38:54, bet ceturtās ceturtdaļas sākumā starpība sasniedza jau 20 punktus (47:67).

Spēles pēdējā posmā mājinieki bez lielām grūtībām nosargāja iepriekš iegūto pārsvaru.

Vētra: Himik ar agresīvu aizsardzību izjauca mūsu plānus

Viesu labā Jānis Strēlnieks guva 15 punktus.

Nākamā spēle ventspilniekiem paredzēta pēc nedēļas savā laukumā pret Ungārijas klubu Atomerömü, kas pirmajā spēlē savā laukumā diezgan negaidīti uzvarēja Krievijas komandu Ņižņij Novgorod 83:72.