Pirmdiena, 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

Dāvis Bertāns palīdz Laboral Kutxa sasniegt ULEB Eirolīgas otro posmu

Vietu ULEB Eirolīgas otrajā posmā pēc vēl vienas uzvaras piektdien nodrošināja latviešu basketbolista Dāvja Bertāna pārstāvētā Spānijas vienība Vitorijas Laboral Kutxa.Devītās kārtas mačā Laboral Kutxa savā laukumā ar 93:89 (28:24, 23:23, 18:15, 24:27) pieveica citu Spānijas klubu _Valencia Basket.

_Lai gan mača lielāko daļu Vitorijas vienība atradās vadībā ar dažu punktu pārsvaru, noslēdzošās ceturtdaļas sākumā mājiniekiem izdevās panākt jau 81:67. Tiesa, Valencia Basket vienībai izdevās parūpēties par intrigu un pamatlaika pēdējās minūtes sākumā pietuvoties līdz četru punktu atstatumam (83:87). Atlikušajās sekundēs viesiem pa īstam pacīnīties par uzvaru tomēr neizdevās.Bertāns šajā mačā laukumā pavadīja 12 minūtes un 14 sekundes, kuru laikā guva deviņus punktus. Latvietis realizēja visus trīs divpunktu metienus un vienu no pieciem tālmetieniem, kā arī izcīnīja divas atlēkušās bumbas un izpelnījās trīs piezīmes, tiekot pie četriem efektivitātes punktiem.Par šī mača rezultatīvāko spēlētāju kļuva Laboral Kutxa basketbolists Fabjēns Kosērs, kurš guva 21 punktu.Laboral Kutxa nu ir izcīnījusi piecas uzvaras deviņās spēlēs, kas tai D apakšgrupas kopvērtējumā ļauj ieņemt trešo vietu un nodrošināt dalību turnīra otrajā posmā.Tikmēr pie svarīgas un vienlīdz arī negaidītas uzvaras piektdien tikusi Latvijas izlases galvenā trenera Ainara Bagatska vadītā Krievijas komanda Ņižņij Novgorod, kas izbraukumā ar 65:61 (17:18, 18:14, 15:13, 15:16) pieveica spēcīgo Stambulas Anadolu Efes, saglabājot izredzes sasniegt otro posmu.Lielāko daļu no šī mača vadībā atradās tieši Ņižņij Novgorod, taču pašā pamatlaika izskaņā Anadolu Efes izdevās izrauties vadībā ar 60:59. Tiesa, cīņas turpinājums mājiniekiem nebija diez ko sekmīgs, rezultātā samierinoties ar negaidītu zaudējumu.Krievijas kluba labā pa 14 punktiem iemeta Dmitrijs Hvostovs un Trejs Tompkinss, kamēr Anadolu Efes rindās 15 punktus sameta Stefans Lasmē.Kā zināms, par Bagatska palīgu Krievijas komandā strādā cits latviešu speciālists Artūrs Štālbergs.Jau vēstīts, ka zaudējumu piektdien cieta Lietuvas komanda Kauņas Žalgiris, kas izbraukumā ar 60:73 (19:20, 17:14, 8:19, 16:20) piekāpās Krievijas komandai Kazaņas Unics.Kauņas klubu pārstāv talantīgais latviešu saspēles vadītājs Kaspars Vecvagars, kurš jau ilgstoši atkopjas no smagas ceļgala traumas, turklāt nesen pārcietis atkārtotu operāciju, kuras dēļ šosezon laukumā nedosies.Ar četrām uzvarām deviņās spēlēs Žalgiris saglabājis ceturto vietu A apakšgrupā, bet nu tāda pati bilance ir arī _Ņižņij Novgorod _basketbolistiem. Kura no šīm vienībām sasniegs nākamo posmu, noskaidrosies tieši apakšgrupu turnīra pēdējā kārtā.