Rīgā +6 °C
Pirmdiena, 30. septembris
Menarda, Elma, Elna

Latvijas basketbola līgas otrdienas spēlēs pārliecinošas uzvaras izcīnīja pēdējo divu gadu čempionvienības BK Ventspils un BK Barons. Ventspilnieki izbraukumā ar 97:68 (45:29) pārspēja basketbola klubu Valmiera, bet rīdzinieki pieveica BK Zemgale komandu 92:63 (42:17).Valmierā viesi jau no paša sākuma izvirzījās vadībā un pirmās ceturtdaļas otrajā pusē sasniedza plus desmit (17:7).

Vēl viens spurts otrajā ceturtdaļā pārsvaru pietuvinēja jau 20 punktu atzīmei (41:23), ko trešās ceturtdaļas beigās, lielā mērā pateicoties pārsvaram cīņā pie groziem, arī pārsniedza (70:49).Atlikušajā laikā būtiski pavērsieni spēles gaitā netika piedzīvoti – ja neskaita pēdējās divas minūtes, ko BK Ventspils nospēlēja 11:0.Viesu rindās 19 punktus guva Džamals Tatums, bet mājiniekiem rezultatīvākais ar 16 punktiem bija Jānis Kaufmanis.Tikpat pārliecinošu uzvaru svinēja arī Barona basketbolisti. 6.minūtē viņu pārsvars bija vēl tikai 12:8, bet 12.minūtē – jau 34:11. Trešās ceturtdaļas vidū pēc rīdzinieku jaunpienācēja Mārtiņa Skirmanta precīzā metiena starpība pirmo reizi pārsniedza arī 30 punktus (59:28).Uzvarētāju rindās Ivars Timermanis guva 15, bet Skirmants savā pirmajā spēlē kopš atgriešanas Barons sastāvā 13 punktus. Jelgavniekiem 12 punktus iemeta Māris Gulbis.

LBL čempionāts

BK Valmiera – BK Ventspils 68:97 (15:22, 29:45, 49:70). Kaufmanis 16, Virsis 14, Cipruss 11 – Tatums 19, J.Strēlnieks 18, Zaķis 12, Jurevičus 11

Barons – BK Zemgale 92:63 (28:11, 42:17, 68:38). Timermanis 15, Šlesers 13, Skirmants 13 – Gulbis 12, Bergmanis 11, Rozītis 10