Rīgā +6 °C
Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

MasterCard Baltijas Basketbola līgas sezonas pirmajās spēlēs VEF Rīga komanda ar 59:44 (37:22) pārspēja Valmieras basketbolistus, bet Liepājas lauvas zaudēja BBL debitantiem Prienu komandai Rūdupis – 75:86 (39:46). Jau ziņots, ka ceturtais BBL spēlējošais Latvijas klubs BK Ventspils trešdien pārspēja Rūdupis komandu ar 74:64 (33:27).

Spēlē Rīgā pirmais puslaiks aizritēja viļnveidīgā cīņā. Vefieši sāka iespaidīgi (12:4), taču pirmās ceturtdaļas otrajā daļā apstājās un pat nonāca zaudētājos (12:14). Mača otrajā posmā gan rīdzinieki pilnībā dominēja lielā mērā uz sekmīgākas aizsardzības un labākas precizitātes rēķina.Otrajā puslaikā laukumā ritēja gluži līdzīga cīņa, kurā krietni labāk nokomplektētā VEF Rīga komanda saglabāja līdz pirmā puslaika beigām iegūto pārsvaru. Liepājā līdz lielajam pārtraukumam pārmaiņus vadībā bija te viena, te otra komanda, taču izskaņu veiksmīgāk aizvadīja Lietuvas komanda, panākot plus septiņi. Otrajā puslaikā kādu brīdi liepājnieki bija divu precīzu metienu attālumā no viesiem, taču trešās ceturtdaļas beigās Rūdupis vienība panāca, kā izrādījās, izšķirošo pārsvaru (52:63).Nepilnas divarpus minūtes līdz pamatlaika beigām “lauvas” vēl panāca cerīgo 75:80, taču spēli glābt vairs neizdevās.

Citā ceturtdienas spēlē Zviedrijas klubs Norčēpingas Dolphins savā laukumā pagarinājumā pārspēja Tartu Rock basketbolistus 97:88 (37:47, 76:76). Mājinieki pamatlaika pēdējās piecas minūtes nospēlēja 11:0, panāca neizšķirtu un bija pārliecinoši labāki papildlaikā.