Trešdiena, 2. oktobris
Skaidris, Ilma

Japānietes izmūk no lauveņu zobiem

Japānas izlases līderu Juko Ogas un Noriko Koisu aukstasinība spēles galotnē saglabāja intrigu olimpiskā kvalifikācijas turnīra A apakšgrupā. Japāna pārspēja Senegālas vienību ar 71:69, un pirmās vietas liktenis trešdien izšķirsies mačā Latvija — Japāna (sākums plkst.16 pēc Rīgas laika). Tā uzvarētājas piektdien ceturtdaļfinālā, visticamāk, tiksies ar Argentīnas izlasi, bet zaudētājas gaida spēle ar Čehiju.

Pēc mača Latvija — Senegāla (94:34) Āfrikas vicečempioņu treneris Mustafa Gaijē preses konferencē “draudzīgi” brīdināja japāņu žurnālistus, ka otrajā dienā viņa audzēknis parādīšot daudz labāku sniegumu. Tam lāga negribējās ticēt, tomēr laukumā lauvenes patiesi plosījās daudz organizētāk un precīzāk.Tiesa, Japānas izlase mača lielākajā daļā tik un tā izskatījās labāk. Bija gan ātrums uzbrukumā, gan neatlaidība aizsardzībā un otrā puslaika vidū tās pārsvars pārsniedza desmit punktu robežu. Taču tiklīdz japāņu līderes devās atpūsties, senegālietes pārņēma iniciatīvu. Turklāt uz mača beigām jūtami mazinājās Āzijas komandas snaiperu aktivitāte un precizitāte (trīspunktnieki pirmajā puslaikā 6/11, otrajā 0/7). Trīsarpus minūtes pirms spēles beigām senegālietes panāca neizšķirtu (63:63) un atlikušajā laikā līdzsvars uz tablo atkārtojās vēl trīs reizes. Tomēr izšķirošo vārdu šajā spēlē teica Japānas izlases saspēles vadītājas Juko Ogas un uzbrucējas Noriko Koiso aukstasinīgā saspēle — 71:69 Japānas izlases labā. “Galotni nospēlējām ar lielāku pārliecību,” N.Koiso uzsvēra psiholoģisko faktoru izšķirošo nozīmi. “Zinām, ka Latvijai ir labas centra spēlētājas, taču vakar šī komanda nodemonstrēja ļoti labu trīspunktnieku precizitāti. Izšķiroša nozīme būs aizsardzībai, un mums būs nepieciešama maksimāla koncentrācija visu 40 minūšu garumā.”Audzēknei piekrita arī Japānas izlases galvenais treneris Tomohide Utsumi: “Esmu laimīgs, ka uzvarējām, taču pēdējā ceturtdaļā notikušais nevar mani apmierināt. Pazaudējām spēles ritmu. Rīt būs jāspēlē vēl labāk, nekā mēs to darījām pat veiksmīgākajos brīžos. Latvija ir klasiska Eiropas komanda, kas ļoti labi spēlē uzbrukumā. Spēlētājas ir tehniskas, precīzi met no visām distancēm. Spēles atslēga meklējama aizsardzībā.”